Německý kancléř Olaf Scholz má covid-19. Dnes to oznámil vládní mluvčí Steffen Hebestreit, podle kterého má kancléř jen mírné příznaky. Nákazu dnes oznámila také německá ministryně vnitra Nancy Faeserová.
Hebestreit uvedl, že Scholz má mírné příznaky nachlazení a že se odebral do izolace. Kancléřovi vyšel pozitivní test jen krátce po návratu z víkendové cesty do oblasti Perského zálivu, kde jednal především o zvládání evropské energetické krize. V sobotu se Scholz mimo jiné sešel se saúdskoarabským korunním princem Mohammadem bin Salmánem, v neděli pak kancléř navštívil Spojené arabské emiráty a Katar.
"Veřejný program pro tento týden byl odřeknut," uvedl Hebestreit o kancléřových schůzkách. Ve čtvrtek měl Scholz naplánované jednání s francouzskou premiérku Élisabeth Borneovou. Ve středu se koná schůzka Scholze s premiéry německých spolkových zemí. Ta odřeknuta nebyla, kancléř se ale k zemským premiérům připojí digitálně.
Infikovaná koronavirem, který je původcem covidu-19, je z německé vlády také ministryně vnitra Faeserová. "Korona mě také dostihla, poprvé. Virus je záludný. Dávejte na sebe na podzim pozor!" napsala ministryně na twitteru.
Související
Merz začíná extrémně oslaben. Na vině jsou i koaliční partneři, zaplatí za to celé Německo
Před šesti měsíci se jeho vláda zhroutila, po dnešku zůstává Scholz německým kancléřem
Olaf Scholz , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
„Útok na Kypr je útokem na Evropu.“ Macron vyslal na Blízký východ masivní flotilu, má bránit Hormuzský průliv
včera
Saúdské Arábii dochází trpělivost. Prohráli jste, ponesete drtivé následky, vzkazuje Íránu
včera
Tři měsíce války vyšroubují cenu ropy na 185 dolarů za barel. Ekonomiku může potkat nepředstavitelný otřes
včera
CNN: Školu, v níž zahynulo 168 dětí, zřejmě zasáhla americká raketa Tomahawk
včera
Experti: Svět stojí na prahu největšího ropného šoku v historii. Světová ekonomika čelí masové energetické krizi
včera
Zelenskyj: Ukrajina na žádost USA vyslala na Blízký východ experty, budou chránit americké vojenské základny
včera
Z bláta do louže. Modžtaba je krutější než Alí Chameneí, Trump o jeho jmenování věděl, tvrdí Íránci
včera
Vláda odmítla opatření k rostoucím cenám paliv kvůli válce v Íránu. Zabýváme se jen situací doma, prohlásil Babiš
včera
NATO sestřelilo další íránskou raketu mířící do Turecka
včera
Spojenectví s Putinem shořelo spolu s íránskými rafinériemi. Za sliby o neochvějné podpoře se skrývá parazitování
včera
Svět se změnil a kompromisy škodí. Von der Leyenová chce radikální změnu Evropské unie
včera
Trump poprvé nastínil, kdy ukončí válku proti Íránu
včera
Tvář útoku na Írán. Hegseth se nedokázal vymanit z původního povolání, napříč světem vyvolává zděšení i kritiku
včera
Trump rozpoutáním války v Íránu uvrhnul svět do chaotického víru destrukční politiky
včera
Cena ropy překonala hranici 100 dolarů za barel. Čeká se prudké zdražení paliv, zasedne G7
včera
Počasí se na pohled změní. Bude jako v dubnu, uvedli meteorologové
8. března 2026 21:56
Metro by ještě v březnu mohlo opět stavět na všech stanicích linky B
8. března 2026 21:11
Britská monarchie ukončí pronájem domu pro Andrewa. Rozhodl on sám
8. března 2026 20:08
Trump říká, že Írán chtěl ovládnout Blízký východ. Jsme napřed, komentoval operaci
8. března 2026 19:15
Česká televize vrací úder. Tvrzení končícího Moravce odmítá
Česká televize respektuje rozhodnutí moderátora hlavní politické diskuze Václava Moravce, který po 21 letech končí ve veřejnoprávní televizi. Podle vedení média ale není pravda, že by v ČT nebyla garantována nezávislost redakční práce.
Zdroj: Jan Hrabě