Němečtí odborníci doporučili, aby zdravé děti dostávaly pouze jednu dávku vakcíny proti covidu

Němečtí odborníci doporučili, aby zdravé děti ve věku od pěti do 11 let dostávaly pouze jednu dávku vakcíny proti covidu-19. Podle nich se v této věkové skupině velká část dětí už koronavirem nakazila, a proto si vybudovaly částečnou imunitu.

Doporučení Stálé očkovací komise (STIKO) při Institutu Roberta Kocha (RKI) se rozchází s pokyny zdravotních úřadů Evropské unie, které dětem v daném věku radí dvě dávky očkování, napsala agentura Reuters.

Komise až dosud udávala, že očkování u menších dětí radí zejména v případech, kdy jim hrozí vyšší riziko těžkého průběhu covidu-19 nebo žijí v domácnosti s někým, kdo se chce ze zdravotních důvodů nákaze vyhnout. Nyní doporučuje očkování i u zdravých dětí, a to vakcínami typu mRNA od firem Pfizer/BioNTech a Moderna.

"Musíme předpokládat, že míra šíření infekce u dětí byla velice vysoká. Proto pokládáme za rozumné podávat pouze jednu dávku vakcíny," uvedla komise. Podle jejích údajů má v Německu ve skupině dětí od pěti do 11 let nějakou formu imunity proti koronaviru 77,5 procenta dětí - ať už díky prodělané infekci nebo očkování.

Související

Více souvisejících

očkování Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy