Počet nakažených covidem v Itálii stoupá, Katalánsko zpřísňuje opatření

Dalších 11 smrtelných obětí nákazy covidem-19 dnes zaznamenala Itálie, kde za uplynulý den přibylo 2898 nakažených. O den dříve jich bylo 2455 a devět lidí po nákaze covidem-19 zemřelo, informovala agentura Reuters.

Itálie, kde žije více než 60 miliónů lidí, zaznamenala od začátku pandemie 4,28 milionu případů nákazy a 127.851 smrtelných obětí. To je v Evropě druhý nejvyšší počet mrtvých po Velké Británii a osmá nejhorší bilance na světě.

Stoupající počet případů nákazy v posledních dnech zaznamenalo Španělsko, kde za čtvrtek přibylo 27.688 nakažených. Celkový počet úmrtí v zemi se 47 miliony obyvatel přesáhl 81.000.

Poprvé od poloviny února průměrný počet nakažených za 14 dní překročil 500 na 100.000 obyvatel, uvedlo španělské ministerstvo zdravotnictví. Mezi mladými lidmi ve věku 20-29 let, z nichž většina ještě nebyla očkována, je počet nakažených 1581 na 100.000 obyvatel.

Barcelona a další města v severovýchodním Katalánsku od víkendu zavedou noční zákaz vycházení, a to od 01:00 do 06:00 v oblastech, kde průměrný počet nakažených za 14 dní překročí 400 na 100.000 obyvatel. Tento krok dnes schválil katalánský nejvyšší soud.

Katalánsko má dvojnásobný počet nakažených, než je celonárodní průměr - více než 1000 na 100.000 obyvatel za 14 dní. V oblasti, kde žije zhruba 7,5 milionu lidí, bylo za poslední den oficiálně ohlášeno více než 8000 nových případů nákazy.

Španělské Katalánsko je v současnosti jednou z nejhůře zasažených oblastí v Evropě. Jen středomořský ostrov Kypr je na tom hůř, uvedla s odvoláním na Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí agentura AP.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Itálie Španělsko

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Joe Biden

Biden přijal Fialu v Bílém domě a ocenil Česko jako skvělého spojence

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

včera

včera

včera

Madame de Pompadour

Nejslavnější královská milenka Madame de Pompadour zemřela před 260 lety

Je tomu přesně 260 let, co zemřela jedna z nejslavnějších královských milenek, která vstoupila do dějin jako Madame de Pompadour. Ačkoliv pocházela z prostých poměrů, dokázala se během několika let vyšplhat mezi společenskou elitu a zajistit si vlivné postavení i bohatství. Majetek ani vliv pro ni však nikdy nebyly na prvním místě.

včera

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izraelská odveta za íránský útok může přijít už dnes, píše Wall Street Journal

Izraelská reakce na víkendový íránský útok může přijít už dnes, napsal americký deník Wall Street Journal s odkazem na své zdroje. Podle webu Times of Israel již proběhlo pondělní zasedání válečného kabinetu, který se zabýval možnostmi odvety. Podle stanice Channel 12 je několik variant, přičemž Tel Aviv hodlá zvolit takovou, kterou nezablokují Američané. 

včera

včera

včera

včera

Dmytro Kuleba je ukrajinský politik a diplomat, od března 2020 ministr zahraničí ve vládě premiéra Denyse Šmyhala.

Kyjev srovnal Izrael s Ukrajinou: Kdybychom měli stejnou podporu Západu jako Izraelci, ubránili bychom se taky

Úspěch Izraele a jeho spojenců, kterým se v noci na neděli ve velké míře podařilo zmařit masivní útok íránských raket a dronů, naznačuje, čeho by Ukrajina mohla dosáhnout proti ruským vzdušným útokům, pokud by měla větší podporu od svých partnerů. V reakci na nejnovější vývoj na Blízkém východě to v pondělí podle agentury AP uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

včera

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Přeživší útoku na koncertě Ariany Grande podali žalobu na tajnou službu MI5

Více než 250 lidí, kteří přežili sebevražedný bombový útok na popovém koncertě v anglickém Manchesteru z roku 2017, podalo žalobu na britskou kontrarozvědku MI5.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy