Počet obětí pandemie překročil tři milióny

S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí, řeší řada zemí problémy spojené s restriktivními opatřeními, jejich zaváděním či uvolňováním. Dalším problémem zůstává očkování proti covidu-19 a dostupnost vakcín.

Německá vláda dnes bude jednat o novele zákona o potírání infekčních chorob, která by umožnila zavádět celoněmecká opatření nehledě na postoj spolkových zemí. Ministr zdravotnictví Jens Spahn bude jednat s očkovací komisí Stiko, jak postupovat s druhým očkováním lidí do 60 let, kteří jako první várku dostali AstraZeneku.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví oznámí vývoj plnění kritérií pro uvolňování karanténních omezení. A restriktivní opatření proti covidu-19 budou také tématem tiskové konference nizozemského premiéra Marka Rutteho, jehož vláda zvažuje zmírnění koronavirové uzávěry.

V Indii, kde nyní denně přibývá nejvyšší počet nakažených ze všech zemí světa, pokračuje hinduistický svátek Kumbh mélá, během nějž se k rituální koupeli v řece Ganze sjely statisíce věřících a do konce měsíce by jejich počet mohl dosáhnout pěti miliónů.

Indie přitom předehnala Brazílii co do počtu nakažených a posunula se na druhé místo mezi nejhůře postiženými zeměmi. Na první příčce zůstávají Spojené státy, které registrují 31,2 milionu infikovaných, z nichž přibližně 562.000 zemřelo. V počtu obětí za USA následuje Brazílie a Mexiko, Indie je čtvrtá.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy