Počet případů nákazy covidem-19 v Itálii či Turecku stoupá

Rekordních 32.736 případů nákazy koronavirem za posledních 24 hodin zaznamenalo Turecko, kde za stejné období přibylo 193 obětí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví, které citovala agentura Reuters.

Počet nakažených stoupá také v Itálii, kde přibylo 24.099 nových případů a 814 obětí; ve čtvrtek země zaznamenala 23.225 nově nakažených a rekordní počet 993 mrtvých. Mírně klesající trend se drží ve Francii, kde přibylo 11.221 nových případů a 627 úmrtí.

Turecko, které má 83 miliónů obyvatel, už celkem registruje více než 733.000 případů nákazy a počet obětí podle agentury Reuters přesáhl 14.500. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondělí oznámil nové zpřísnění opatření včetně omezení vycházení ve všední dny a víkendového zákazu vycházení.

Ve Francii už celkový počet nakažených dosáhl 2,29 miliónu a s covidem-19 zemřelo 54.232 lidí. V posledních dnech ale počty nově nakažených mírně klesají - ve čtvrtek bylo zaznamenáno 12.696 nových případů.

Šedesátimiliónová Itálie byla první západní zemí, kterou pandemie nákazy covidu-19 postihla. Od února, kdy se tu virus objevil, zaznamenala 58.852 úmrtí lidí s koronavirem, což je druhý nejvyšší počet v Evropě po Velké Británii. Celkem už se nakazilo téměř 1,7 miliónu lidí.

Itálie představila přísná nová opatření pro nadcházející Vánoce, aby zbrzdila rostoucí počet nakažených a obětí. Od 21. prosince do 6. ledna se budou moci lidé pohybovat mezi 20 italskými regiony jen kvůli práci, ze zdravotních důvodů nebo v naléhavých případech.

Lidé dostali výzvu, aby si domů během Vánoc nezvali žádné hosty a kvůli nočnímu zákazu vycházení se nebudou konat ani štědrovečerní půlnoční mše.

Související

Turecko, ilustrační foto

Turecko sčítá hlasy ve volbách. Erdoganův favorit ztrácí

Opozice v Turecku si zřejmě po nedělních komunálních volbách udrží kontrolu nad klíčovými velkými městy. Vyplývá to z předběžných dílčích výsledků voleb zveřejněných tureckými médii. Tábor kolem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana si dal za cíl ovládnout velká města jako Istanbul, Ankara, Adana či Bursa.

Více souvisejících

Turecko Itálie Francie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Kreml: Svět je na pokraji konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, může skončit katastrofou

Rusko v pondělí prohlásilo, že vojenská podpora Ukrajiny ze strany USA, Británie a Francie posunula svět na pokraj přímého konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, který by mohl skončit katastrofou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy