Premiér Johnson řeší další překážku. Právník mu chce bránit v předložení dohody poslancům

Britský právník Jolyon Maugham, který je bojovníkem proti brexitu, oznámil, že má v plánu zabránit vládě, aby případnou brexitovou dohodu předložila parlamentu. Jak dnes Maugham uvedl, chce u soudu podat žalobu kvůli tomu, že dohoda o odchodu země z EU je podle něj v rozporu s britským daňovým právem.

Přidejte svůj názor

Boris Johnson
doporučujeme

Maugham slavil už v minulosti v podobném řízení úspěch. Patřil totiž mezi ty, kdo stáli za stížností proti zářijovému přerušení práce britského parlamentu. Soud tehdy stěžovatelům vyhověl a rozhodl, že přestávka v zasedání je nezákonná.

"Mám v úmyslu podat žalobu, která by přiměla soud vydal příkaz zabraňující vládě předložit dohodu o odchodu z EU ke schválení parlamentu. Očekáváme, že žalobu podáme zítra a soud se jí bude zabývat v pátek," napsal britský právník na twitteru.

Britský premiér Boris Johnson dnes na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU původně chtěly mít již dnes hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

V sobotu se má mimořádně sejít britský parlament; na schůzi by poslanci mohli schvalovat upravený text dohody, nebo hlasovat o nedůvěře vládě. Jestliže nebude rozhodnuto o odkladu, měla by Británie z Evropské unie odejít 31. října.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko deportovalo rodinu do Německa. Otec skončil ve vazbě kvůli…

15.11.2019 20:52 Otec sedmičlenné rodiny, kterou ve čtvrtek Turecko deportovalo do Německa kvůli podezření ze…

Slovensko truchlí: Státní smutek za oběti tragédie u Nitry, Čaputová je…

15.11.2019 20:26 Aktualizováno Slovensko dnes státním smutkem uctilo oběti středeční nehody linkového autobusu, který se srazil s…

Německo naletělo školačce? Útok neznámou látku si zřejmě vymyslela

15.11.2019 17:35 Aktualizováno Zděšení vyvolala v německém městě Gelsenkirchen informace, že policie pátrá po muži, který ve…

Polsko má staronovou vládu, premiér Morawiecki bude dočasně i ministrem…

15.11.2019 16:51 Polský prezident Andrzej Duda dnes oficiálně jmenoval novou vládu, kterou opět povede dosavadní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama