Razie ve Vídni: Policie našla arzenál zbraní a nebezpečné chemikálie

Rakouská protiteroristická policie jižně od Vídně zajistila nelegálně držené střelné zbraně a chemikálie, které je možné využít k výrobě výbušnin. Dnes o tom informovala agentura APA, podle které se razie uskutečnila u Badenu v bytě jistého padesátiletého muže. O něm policie podle serveru NÖN uvedla, že nemá přistěhovalecký původ a že jeho aktivity nespojuje s žádným radikálním a ani teroristickým pozadím. Portál Vienna Online nález přirovnal k objevení zbrojního skladu.

Muž se dostal do hledáčku policie poté, co byl letos v září přistižen při krádeži. Razie, o kterých informovala policie nyní, byly provedeny v září a říjnu, kdy si případ převzalo protiteroristické oddělení. Muž následně strávil několik měsíců ve vazbě, nyní je opět na svobodě.

Při výslechu muž prohlásil, že je blázen do zbraní a že se rovněž velmi zajímá o chemii. Dodal také, že zmíněné chemické látky vlastí 25 let.

Ze zveřejněné fotografie je patrné, že zabaveno bylo několik desítek zbraní včetně pušek, pistolí, revolverů či krátkých samopalů. O muži je podle médií známo, že od roku 2003 se na něj vztahuje pravomocný zákaz držení zbraní. Ty měl ukryté mimo jiné v pronajatém skladu či v bezpečnostní schránce v bance.

Policie našla 58 zbraní, na které je vyžadováno zbrojní povolení, 16 zbraní podléhajících úřední registraci a pět zbraní, jejichž držení je v Rakousku zakázané.

Rovněž chemikálií bylo podle policie velké množství. Zajištěny byly mimo jiné fosfor, aceton, peroxid vodíku, kyselina sírová, dusičnan draselný či kyselina chlorovodíková. "Chemikálie samy o sobě zakázané nejsou, lze s nimi ale vyrobit výbušninu," citoval NÖN jednoho z vyšetřovatelů.

Související

Schönbrunn a výhled na Vídeň

Vídni hrozí islamisticky motivovaný útok, varovala před ním policie

Vídeňská policie dnes posílila ozbrojené hlídky na citlivých místech v rakouském hlavním městě včetně kostelů. Učinila tak poté, co domácí zpravodajská služba obdržela informace naznačující, že se chystá islamisticky motivovaný útok. Informovaly o tom tiskové agentury.

Více souvisejících

Vídeň, Rakousko zbraně Chemikálie Policie Rakousko

Aktuálně se děje

před 47 minutami

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

Policie vyšetřuje úmrtí dvou mužů při údržbě horkovodu na jihu Čech

Jihočeští policisté nařídili pitvy v případu pátečního úmrtí dvou mužů v šachtě horkovodu v Nové Vsi. Výsledky mají být známy během několika dní. Policie na vyšetřování spolupracuje s úřadem bezpečnosti práce. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy