Řecká vojenská loď se srazila s nákladním plavidlem, je těžce poškozená

V aténském přístavu Pireus se dnes srazila řecká vojenská loď s kontejnerovým nákladním plavidlem a je vážně poškozená. Informovala o tom agentura DPA.

Vojenská minolovná loď má nejspíš proražený kýl a začala nabírat vodu, zatím není jasné, co kolizi způsobilo.

Ex-RN minehunter (former HMS Berkeley) serving with the ?? Greek navy since 2001 as HS Kallisto cut in half during collision with Maersk containership.Accident occurred at 0730 this morning off Piraeus.2 crew members slightly injured rescued from waterhttps://t.co/gbNsnkahYp pic.twitter.com/VdMsV4tMF3

— NavyLookout (@NavyLookout) October 27, 2020

Loď Kallisto vyplula dnes brzy ráno ze základny na ostrově Salamina a v přístavu se srazila s nákladním plavidlem Maersk Launceston plujícím pod portugalskou vlajkou. Na palubě bylo 27 lidí, z nichž dva utrpěli zranění.

Celá posádka byla evakuována. Minolovka dlouhá 57 metrů se začala na moři silně naklánět, vojáci se jí pokouší odtáhnout k pevnině.

Související

Řecká armáda

Řecko posílí armádu vojáky, stíhačkami a fregatami

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis dnes ohlásil posílení řecké armády o 15.000 vojáků. Vojsko rovněž nakoupí 18 francouzských stíhaček Rafale a čtyři fregaty. Důvodem je rostoucí napětí ve vztazích s Tureckem, které zahájilo průzkum ropných ložisek v mořských vodách, na něž si dělá nárok Řecko.

Více souvisejících

armáda Řecko Řecko lodní doprava

Aktuálně se děje

před 34 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy