Slovensko otevřelo přechody s Maďarskem a Rakouskem, lze přecházet i zelenou hranici

Slovensko po čtvrtečním uvolnění režimu na společných hranicích s Českem dnes ke stejnému kroku přistoupilo i na hranicích s Maďarskem a Rakouskem. Přímo na hraničních přechodech se zmíněnými dvěma zeměmi to ráno oznámil premiér Igor Matovič. Uvolnění se týká i veřejné dopravy na mezinárodních linkách.

Ilustrační foto
doporučujeme

Bratislava hranice dříve uzavřela v zájmu zpomalení šíření koronaviru, pozastavila také provoz vlaků či autobusů do sousedních států.

"Ode dneška je slovensko-rakouská hranice děravá. Lze přecházet přes hraniční přechody i přes zelenou hranici," uvedl předseda slovenské vlády na hraničním přechode s Rakouskem v Bratislavě. Dříve zase na hranicích s Maďarskem ohlásil Matovič zrušení omezení při cestování do Maďarska.

Matovič se při návštěvě Prahy tento týden dohodl s českým kolegou Andrejem Babišem na otevření česko-slovenské hranice už od čtvrtka.

Podle opatření hlavního hygienika Slovenska se zmíněné otevření hranic vztahuje na osoby pobývající na Slovensku, v Česku, Maďarsku a Rakousku.

Slovensko ještě ve čtvrtek umožnilo obnovení veřejné dopravy na mezinárodních linkách s Českem. Ministerstvo dopravy dnes informovalo, že ode dneška mohou bez omezení fungovat všechny druhy dopravy i mezi Slovenskem, Maďarskem a Rakouskem. Například soukromý dopravce RegioJet z české skupiny Student Agency provozoval před zavedením karanténních omezení autobusovou linku mezi Bratislavou a Vídní.

Také Maďarsko oznámilo zrušení cestovních omezení s Českem, Slovenskem a Rakouskem. Rakousko zase zrušilo kontroly na svých hranicích s výjimkou přechodů do Itálie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polsko si vybírá cestu. Případná prohra Dudy prý ukončí sny Kaczyńského

11.07.2020 09:30 Polsko čeká v neděli 12. července druhé kolo odložených prezidentských voleb, v nichž se rozhodne,…

Francie drží v slzách minutu ticha. Řidič, kterého zmlátila skupina mužů…

10.07.2020 21:45 Ve francouzském městě Bayonne dnes zemřel řidič autobusu, který se stal v neděli terčem brutálního…

Ve Francii zemřelo více než 30 000 nakažených

10.07.2020 21:27 Počet zemřelých s infekčním respiračním onemocněním covid-19 ve Francii překonal hranici 30.000.…

Nizozemí zažaluje Rusko kvůli sestřelení letu MH17 nad Donbasem

10.07.2020 20:39 Aktualizováno Nizozemsko zažaluje Rusko u Evropského soudu pro lidská práva kvůli sestřelu dopravního letadla v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy