V Itálii za uplynulých 24 hodin zemřelo s covidem-19 dalších 56 lidí. Celková bilance mrtvých tak vzrostla na 34.223, informovala dnes agentura Reuters. Potvrzených případů nákazy přibylo ve statistice šedesátimilionové Itálie jen 163.
Ve čtvrtek informovaly úřady o 53 nových obětech, ve středu o 71, v úterý o 79 a v pondělí o 65. Více než sto mrtvých za den hlásila Itálie naposledy 30. května.
Bilance potvrzených případů nákazy dnes vzrostla pouze 163, za což ovšem podle agentury Reuters může mimo jiné Kampánie, která po revizi předchozích dat nahlásila minus 229 případů.
Lombardie zůstává nadále nejpostiženějším italským regionem. Nově nakažených dnes ohlásila 272. Druhý nejvyšší počet nově infikovaných má sousední Emilia-Romagna (33).
Covidem-19 aktuálně trpí 28.997 lidí, v nemocnicích je 3893 pacientů, z toho 227 na jednotkách intenzivní péče. Na vrcholu epidemie bylo na italských JIP kolem 4000 pacientů.
Od počátku epidemie se koronavirus prokázal v zemi u 236.305 lidí. Celosvětově je tak nyní Itálie v počtu nakažených sedmá - po USA, Brazílii, Rusku, Indii, Británii a Španělsku. V počtu mrtvých je nicméně Itálie čtvrtá - po USA, Británii a Brazílii.
Italská vláda pokračuje v uvolňování restrikcí, které přijala v boji s koronavirem. V pondělí se otevřou dětské tábory, zábavní parky a pro menší počet diváků i divadla a kina. Termální lázně a wellness centra se budou moci otevřít jen v těch regionech, v nichž mají nízké počty nově nakažených.
Související
Rutte vyvolal v Itálii bouři. Prozradil, že Řím umožnil stovkám amerických letadel zasahovat v Íránu
Trump způsobil další diplomatický skandál. Urazil a naštval celou Itálii
Itálie , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Trump tvrdí, že Íránu naslouchá. Jedné podmínky se však nehodlá vzdát
před 1 hodinou
Knížák bude mít pohřeb se státními poctami, rozhodla vláda
před 1 hodinou
Policie řeší černou šelmu na Táborsku. Svědkyně natočila video
před 2 hodinami
Meteorologové očekávají týden tropů. Riziko požárů se opět zvýší
před 3 hodinami
Vlivná členka MAGA se odjela na Ukrajinu přesvědčit, jak vypadá válka. Okamžitě pošlete Patrioty, píše Trumpovi
před 4 hodinami
Evropské automobilky v úpadku? Macron a Merz chtějí zabránit přílivu čínských značek
před 4 hodinami
Ženevské úmluvy v úpadku? Od Ukrajiny po Gazu, nemocnice jsou stále častějším terčem útoků
před 5 hodinami
Vláda odmítla zavřít obchody o všech svátcích. Schválila přepis auta bez návštěvy úřadu i zóny pro větrníky
před 6 hodinami
Evropu spalují jedny z nejhorších lesních požárů v historii. Uhasit je potrvá měsíce
před 7 hodinami
Rusko chce po Evropě finanční odškodnění za škody způsobené během války na Ukrajině
před 8 hodinami
Zelenskyj: Moskva plánuje zapojit do bojů na Ukrajině dalších 30 tisíc severokorejských vojáků
před 8 hodinami
Trump poslechl vedení armády. Přestal bombardovat Írán
před 9 hodinami
Pentagon zveřejnil nová data. Mrtvých a zraněných amerických vojáků v Íránu jsou stovky
před 9 hodinami
Anonym vyhrožuje útoky po celém Česku. Policie spustila kontroly
před 10 hodinami
Zelenskyj je příživník, prohlásil Arakčí a pohrozil Ukrajině
před 11 hodinami
Útočník z Berlína nebyl neznámou. Kontaktoval teroristy, měl jít za mříže
před 11 hodinami
Tragická střelba na festivalu v americkém Seattlu. Dva mrtví, pachatel dopaden
před 13 hodinami
Předpověď počasí slibuje poslední déšť před tropickou epizodou
včera
Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře
včera
Za tři dny přibylo 300 mrtvých. Nynější epidemie eboly se šíří nejrychleji v historii
Přes tři tisíce případů smrtelně nebezpečné eboly se již potvrdilo v Demokratické republice Kongo. Potvrzuje se tak, že současná epidemie onemocnění se šíří zatím nejrychleji ze všech, konstatovala britská stanice Sky News.
Zdroj: Lucie Podzimková