Počet úmrtí lidí s nemocí covid-19 se v Itálii za poslední den zvýšil o 75 na 33.415. O den dříve přitom úřady informovaly o 111 nových obětech.
Počet potvrzených případů nákazy stoupl o 355 na 233.019, informuje agentura ANSA. Přírůstek tak byl mírnější než předchozí den, kdy přibylo 416 případů.
Itálie je z hlediska počtu úmrtí nakažených koronavirem na třetím místě za Spojenými státy a Británií. Aktuálně země registruje 42.075 osob s nemocí covid-19. Počet pacientů na jednotkách intenzivní péče se snížil na 435 ze 450 v předchozím dnu, čímž se potvrdil dlouhodobý klesající trend.
Z nemoci covid-19 se v Itálii doposud vyléčilo 157.507 lidí. Testováno již podle úřadu civilní ochrany bylo přes 2,43 milionu osob ze zhruba šedesátimilionové populace země.
Ve francouzských nemocnicích zaznamenali v minulých 24 hodinách 31 úmrtí s covidem-19. Denní počet úmrtí se tak už jedenáctý den za sebou drží pod stovkou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na francouzské úřady.
Počet úmrtí zatím dosáhl 18.475. Počet pacientů s covidem-19 v nemocnicích se snížil na 14.322 ze 14.380 v předchozím dnu.
Premiér Édouard Philippe ve čtvrtečním projevu Francouzům oznámil, že boj proti koronaviru postupuje úspěšněji, než vláda ještě v březnu očekávala. Díky příznivým číslům tak Francie může podle něj vstoupit do druhé fáze uvolňování poměrů. Počínaje 2. červnem začnou v omezeném režimu opět fungovat bary a restaurace, lidé také budou moci v rámci země cestovat na delší vzdálenosti než 100 kilometrů od domova.
Související
Zlomový moment po vítězství nad nemocí. Princezna Kate se chystá do Itálie
Fotbal v Itálii v krizi. Potřetí v řadě se nepostoupilo na MS, končí šéf svazu i trenér
Itálie , Francie , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Je to hnus, komentují politici sobotní skandál slavistických fanoušků
před 2 hodinami
Slavie oznámila okamžité uzavření Tribuny Sever. Po fanoušcích bude žádat náhradu škody
před 3 hodinami
Íránské revoluční gardy pohrozily útoky na americké cíle
před 4 hodinami
Ostuda českého fotbalu: Slávisté během utkání napadli hráče Sparty, případ řeší policie i disciplinární komise
před 5 hodinami
Loď MV Hondius zakotvila u španělského ostrova Tenerife. Evakuace začala
před 6 hodinami
Počasí: Česko příští týden zasáhne citelné ochlazení a déšť, místy i nasněží
včera
Válka na Ukrajině se blíží ke konci, prohlásil Putin. Chce jednat s jednou konkrétní osobou z Evropy
včera
Stojí USA opravdu o dohodu? Vždy, když je na stole, rozhodnete se jinak, zní z Íránu
včera
Evropské státy zahájily rozsáhlou operaci na záchranu občanů z lodi MV Hondius
včera
Nervozita stoupá. Starmer čelí po drtivé volební porážce Labouristické strany rostoucímu tlaku na rezignaci
včera
Orbánova vláda definitivně skončila. Péter Magyar se stal premiérem Maďarska
včera
Co odhalily zveřejněné dokumenty o UFO? Posádky misí Apollo hlásily nevysvětlitelná pozorování
včera
Putin zkritizoval „agresivní“ Ukrajinu. Obhajoval válku, tvrdě se pustil do NATO
včera
Fico se v Moskvě sešel s Putinem. Vojenské přehlídky se nezúčastnil
včera
Hrozí NATO rozpad? Bývalý generální tajemník vystoupil s rázným varováním
včera
VIDEO: Rusko oslavilo konec druhé světové skromnou vojenskou přehlídkou
včera
Na vině je počasí. Hantavirus se kvůli klimatickým změnám šíří rychleji než v minulosti
včera
Počasí: Teploty se o víkendu vrátí na téměř letní úroveň
8. května 2026 21:22
Trump vyhlásil třídenní příměří mezi Ruskem a Ukrajinou
8. května 2026 19:55
Provoz na letišti v Praze narušil dron. Policie majitele zadržela
Provoz na pražském Letišti Václava Havla dnes doplatil na nezodpovědné chování majitele dronu. Kvůli pohybu bezpilotního letounu v zakázaném pásmu muselo dojít k omezení letecké dopravy. Jeden z letů byl nucen změnit trasu a přistát ve Vídni, zatímco další spoje nabraly zpoždění.
Zdroj: Libor Novák