V Miláně dnes pozdě odpoledne začala hořet dvacetipodlažní obytná budova. Na místě zasahuje pět desítek hasičů, úřady zatím nehlásí mrtvé ani vážně zraněné. Budovu, kde je zhruba 70 domácností, prohledávali hasiči, informovala agentura ANSA.
Podle svědků, na které se odvolávají italská média, požár vypukl zřejmě v 15. podlaží. Z budovy uteklo na 20 lidí, někteří se nadýchali kouře a museli je ošetřit zdravotníci.
Hasiči procházeli budovu a hledali, zda v bytech někdo nezůstal. Dým byl vidět i několik kilometrů od místa požáru.
? #Milano, proseguono le complesse verifiche dei #vigilidelfuoco all’interno del grattacielo #TorredeiMoro. Coinvolte nell’#incendio anche una ventina di autovetture parcheggiate nell’area sottostante [#29agosto 20:45] pic.twitter.com/VLQBrMQtrJ
— Vigili del Fuoco (@emergenzavvf) August 29, 2021
Milánský deník Corriere della Sera informoval, že budova byla součástí novějšího urbanistického projektu. Byla vysoká přes 60 metrů a její tvar měl připomínat příď lodi.
Fasáda byla pokrytá zateplovacím materiálem, skrze který se zřejmě oheň rychle rozšířil do ostatních pater. Není jasné, zda požár narušil statiku budovy.
Související
Život v izolaci a špatné hygieně. Itálie žije kauzou odebrání dětí rodičům
Italský deník odmítl publikovat rozhovor s Lavrovem. Moskva zuří
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zelenskyj dorazil do Davosu, jednání s Trumpem začalo. Putin chce zaplatit členství v Radě míru zmrazenými aktivy
před 2 hodinami
Hraniční přechod Rafáh se příští týden otevře v obou směrech
před 2 hodinami
Jeden velký podvod na OSN? Rada míru popírá principy rovnosti, staví na bohatství a kultu uctívačů Trumpa
před 3 hodinami
V Radě míru chce být každý, prohlásil na zakládací ceremonii Trump. Na pódiu nebyl jediný západní spojenec
před 4 hodinami
Trump se dnes sejde se Zelenským
před 5 hodinami
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
před 6 hodinami
Babiš se chlubí, s kolika prezidenty a premiéry se setkal v Davosu. Nejsou to ani tři procenta lídrů
před 6 hodinami
Putin přijal pozvání do nově vznikající Rady míru, oznámil Trump
před 8 hodinami
Počasí: Zima si nevezme pauzu ani o víkendu, v noci teploty spadnou až na -8 stupňů
včera
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
včera
Může americký Kongres zabránit Trumpovi v převzetí Grónska? Má k tomu hned několik nástrojů
včera
Trump prohlásil, že se dnes setká v Davosu se Zelenským. Ten tam ale vůbec není, potkat se tak mají zítra
včera
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
včera
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
včera
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
včera
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
včera
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
včera
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
včera
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
včera
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
V Davosu a Oslu dnes zazněly klíčové hlasy, které se snaží udržet jednotu Severoatlantické aliance uprostřed hluboké krize vyvolané americkými nároky na Grónsko. Zatímco diplomatické napětí mezi Washingtonem a evropskými metropolemi eskaluje, bezpečnostní představitelé varují, že vnitřní spory nesmí zastínit hrozbu, kterou pro Západ stále představuje Rusko.
Zdroj: Libor Novák