V Německu se konaly protirasistické demonstrace, další se chystají

Demonstrace proti rasismu, které se do Evropy rozšířily ze Spojených států v reakci na násilnou smrt černocha George Floyda v Minneapolisu při zatýkání bělošským policistou, se dnes konaly také v Německu. Na rozdíl od Británie či Francie německá média neinformují o násilnostech, které by tyto akce provázely.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Ve Stuttgartu se dnes podle agentury DPA sešlo na 2000 lidí s hesly požadujícími vymýcení rasismu a vzájemný respekt ve společnosti. DPA citovala černošskou účastnici akce, která hovořila o tom, že třebaže se v Německu narodila, musí opakovaně prokazovat svoji totožnost.

Na protirasistické shromáždění v Hamburku se dostavilo na 250 osob, zatímco druhá podobná akce v tomto přístavním městě byla na poslední chvíli odvolána.

Na neděli jsou v německé metropoli i v dalších městech připravovány další demonstrace proti rasismu a proti sociální nespravedlnosti, na kterých chtějí organizátoři shromáždit tisíce lidí. V Berlíně se iniciativa Unteilbar (Nedělitelný) chystá vytvořit devět kilometrů dlouhý lidský řetěz vinoucí se od Braniborské brány do čtvrti Neukölln. Aliance Unteilbar sdružující na 130 iniciativ a různých skupin slibuje, že demonstranti budou mít roušky doporučované v rámci boje proti koronaviru a budou dodržovat doporučované rozestupy.

Další demonstrace jsou podle DPA na závěr týdne připravovány v Lipsku, Erfurtu, Freiburgu či Chemnitzu (Saské kamnenici).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polský prezident chce ústavně zakázat adopcí dětí homosexuály

05.07.2020 09:47 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda chce, aby v ústavě jeho země byl zakotven zákaz adopcí…

Chorvaté dnes předčasně volí nový parlament

05.07.2020 09:37 Chorvaté dnes budou ve stínu koronavirové krize rozhodovat o novém složení parlamentu. Podle…

Na lodi se 180 uprchlíky panuje napětí, několik z nich se pokusilo o…

04.07.2020 22:00 Aktualizováno Šest ze 180 uprchlíků na záchranné lodi Ocean Viking se pokusilo o sebevraždu. Na plavidle, jemuž…

Tygřice v curyšské zoo zabila ošetřovatelku

04.07.2020 21:54 Tygřice v curyšské zoologické zahradě dnes zabila jednu z ošetřovatelek. Informovala o tom zoo.

Související:

Právě se děje

Další zprávy