demonstrace v Německu

Demonstrace, ilustrační foto

Více než 100.000 lidí dnes v Německu demonstrovalo proti ruské invazi

Více než 100.000 lidí dnes v Německu demonstrovalo proti ruské invazi na Ukrajinu. V Berlíně protestujících podle pořadatelů bylo na 60.000, v jihoněmeckém Stuttgartu kolem 35.000, ve Frankfurtu nad Mohanem 12.000, uvedla agentura DPA. Demonstrovalo se i v dalších německých městech. V Srbsku se naopak uskutečnil protest na podporu Ruska.
Německá policie, ilustrační foto

V Německu se navzdory zákazu demonstrovalo proti opatřením, policie zatkla chuligány

Hesenský správní soud v Kasselu dnes potvrdil zákaz demonstrace odpůrců opatření proti koronaviru, svolané na dnešek do Frankfurtu nad Mohanem. Podle agentury DPA své rozhodnutí zdůvodnil vysokým nebezpečím infekce. Podobné demonstrace byly zakázány také ve východoněmeckých městech Drážďany a Erfurt. Podle policie několik stovek demonstrantů však navzdory zákazu nakonec do ulic vyrazilo.
V Berlíně demonstrovaly tisíce odpůrců karanténních opatření

V Berlíně demonstrovaly tisíce odpůrců opatření. Lidé podléhali falešným zprávám, několik policistů zraněno

Nejméně 10.000 lidí se sešlo v centru Berlína u Braniborské brány na dnešní demonstraci proti novele zákona o potírání infekčních chorob. Další tisíce lidí přišly vyjádřit nesouhlas s právním předpisem, který podle nich omezuje osobní práva a porušuje ústavu, na další místa metropole. Protest u Braniborské brány odpoledne přerostl v násilnosti, policie následně dav rozehnala s pomocí vodních děl. Nyní již panuje klid. Zadrženo bylo 365 lidí a deset policistů bylo zraněno, z toho tři těžce, informoval deník Der Tagesspiegel.
Německá policie, ilustrační fotografie

V Berlíně demonstrují odpůrci opatření, na policisty házejí kameny a dělobuchy

Nejméně 10.000 lidí se sešlo v centru Berlína u Braniborské brány na dnešní demonstraci proti novele zákona o potírání infekčních chorob. Další tisíce lidí se shromáždily na dalších místech metropole. Odhaduje to policie, která se snaží protestující u Braniborské brány rozehnat pomocí vodních děl. Z davu na policisty létají kameny a dělobuchy.
Německá policie

V Německu protestovali konspirátoři a odpůrci opatření, policie nasadila vodní děla

V několika německých městech dnes lidé vyšli do ulic, aby protestovali proti opatřením, která spolková vláda přijala ve snaze omezit koronavirové nákazy. Větší shromáždění se odehrála například v Karlsruhe či v Řezně. Ve Frankfurtu nad Mohanem zakročila policie vodními děly, shromáždění tam úřady rozpustily kvůli nedodržení hygienických nařízení.
Demonstrace v Německu

Dva tisíce lidí v Berlíně demonstrovaly proti koronavirovým opatřením

Zhruba dva tisíce lidí se dnes sešly v centru Berlína na demonstraci proti opatřením, která přijala v boji s šířením nového koronaviru německá vláda. Většina účastníků akce na Alexanderově náměstí neměla roušky, nedodržovaly se ani minimální rozestupy, informovala agentura DPA. Později se měla uskutečnit ještě jedna demonstrace, na kterou mohlo podle německých médií dorazit až 10.000 lidí. Organizátoři ji ale krátce před začátkem zrušili.

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy