Na Doněck dopadla raketa, výbuch rozbil okna v okruhu devíti kilometrů +VIDEO

Kyjev - Doněckem dnes otřásla mohutná exploze, tlaková vlna prý rozbila okna v okruhu devíti kilometrů. Žádné oběti však dosud nejsou hlášeny. Separatisté a Kyjev se navzájem obviňují z odpálení rakety Točka-U.

Povstalci podle ruské agentury Interfax tvrdí, že ukrajinská armáda zasáhla sklad chemických látek raketou Točka-U. Exploze údajně postihla i fotbalový stadion a budovu, v níž se odehrávala schůzka "vicepremiéra" Andreje Purgina s voliči. Rozbité sklo prý poranilo dva lidi. Podle Purgina prý raketa dopadla "nedaleko kliniky pro onkologické pacienty".

Podle agentury TASS "kvůli nepřetržitému ostřelování Doněcka těžkými děly" muselo být evakuováno sídlo vlády povstalecké Doněcké lidové republiky v centru dříve milionového velkoměsta.

Armádní mluvčí Vladyslav Selezňov podle listu Ukrajinska pravda prohlásil, že vojáci nemají s explozí nic společného. "Po civilistech vojáci nestřílejí. Nevyužíváme takové věci, jako je Točka, jak se tvrdí na sociálních sítích," řekl Selezňov.

Další z ukrajinských představitelů, mluvčí bezpečnostní rady Andrij Lysenko dnes tvrdil, že dochází k bojům mezi povstalci, soupeřícími o moc na obsazených územích v Doněcké a Luhanské oblasti. Bojují prý mezi sebou příslušníci praporu Vostok, ruští kozáci a jednotka Oplot.

Zdroj: YouTube

Související

Viktor Janukovyč

Janukovyč se Putina bál. Každý akt ruské agrese vede k hlubší integraci Ukrajiny do EU, ukázal krvavý Euromajdan

Uběhlo již deset let od krvavých protestů v Kyjevě, známých jako Euromajdan. Dosavadní prezident Viktor Janukovyč byl svržen a na jeho místo byl zvolen Petro Porošenko. Co se tehdy ale na Ukrajině vůbec dělo a proč lidé protestovali? Běžní Ukrajinci byli nespokojení s politickým vedením země spojovaným s korupcí a organizovaným zločinem. Korupce v nejvyšších politických kruzích pálí zemi už od její samostatnosti z roku 1991 a stále je nutné ji řešit.

Více souvisejících

Ukrajinská krize Doněck (Ukrajina) Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

včera

včera

Olympijský hokejový stadion v Miláně

Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu

Po nedávných zimních olympijských hrách v Miláně, na kterých s českými hokejovými reprezentantkami došla do čtvrtfinále, trenérka Carla MacLeodová ukončila úspěšnou spolupráci s Českým svazem ledního hokeje. Kromě toho v kanadsko-americké PWHL vedla také klub Ottawa Charge. Nyní si dává od trénování pauzu, aby se mohla věnovat léčbě rakoviny prsu, která ji byla diagnostikována loni v listopadu.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Oto Klempíř (ministr kultury)

Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj

Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu. 

včera

včera

Péter Magyar

Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem

Příští maďarský premiér Péter Magyar už od nedělního volebního triumfu mluvil s deseti evropskými lídry. Zdůraznil, že sám od sebe rozhodně nebude volat ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, který je považován za blízkého spojence končícího premiéra Viktora Orbána. Magyar ale zmínil, že by zvedl telefon, pokud by mu Putin zavolal. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

13. dubna 2026 22:03

13. dubna 2026 20:19

13. dubna 2026 19:34

Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech

Premiér Andrej Babiš (ANO) po zasedání vlády informoval o dalších krocích jeho kabinetu k zachování konkurenceschopnosti českého a evropského průmyslu. Babiš se rozhodl napsat dopis do Bruselu. Vláda zároveň schválila návrh novel zákonů o cestovních dokladech a o občanských průkazech nebo novelu nařízení vlády o stanovení částek životního minima a existenčního minima.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy