Bratislava - V případě střelby, při níž minulé pondělí zemřelo v bratislavské čtvrti Devínska Nová Ves osm lidí, se objevil další možný motiv vraha Ľubomíra Harmana. Webový portál deníku Nový čas v úterý napsal, že Harman mohl vraždit ze žárlivosti.
Harman v bytě panelového domu na bratislavském sídlišti zavraždil šest lidí: majitelku bytu Jozefu Slezákovou (76), její dcery Márii Slezákovou (44) a Ruženu Halászovou (51), vnuka Jozefa Slezáka (12), Jozefova bratrance Stanislava Slezáka (27) a druha Márie Jozefa Putíka (49).
Sedmou obětí byla Gabriela Košťálová (52), kterou smrtelně zranila Harmanova kulka na balkoně. Když policisté Harmana obklíčili a postřelili, obrátil útočník zbraň proti sobě a zabil se střelou do hlavy.
Podle zdrojů z okolí vyvražděné rodiny, na které se list odvolává, měl Harman blízko k jedné z dcer Jozefy Slezákové. Střelec s ní měl údajně bližší vztah, s čímž rodina nesouhlasila.
Rodina měla vraha i vydírat a Harman jí údajně vyplatil nějaké peníze.
Deník se na tuto skutečnost zeptal několika obyvatel domu, kde se tragédie stala. Ti však o ničem nevěděli. "Nemohu to vyloučit, ale až tak dobře jsem ho neznala," řekla jedna z Harmanových sousedek.
Jakýkoliv vztah se střelcem nejbližší příbuzní zavražděných odmítají. "To nemůže být pravda, vždyť se s námi nikdy nebavil," vypověděla Mária, vnučka zavražděné Jozefy Slezákové.
Pachatelovi ale mohly vadit i časté návštěvy příbuzných v rodině. Někteří sousedé podle Nového času uvedli, že jim Harman mohl dlužit peníze.
Vrah měl doma arzenál zbraní. V legálním držení jich měl jen šest, při vraždě použil pušku CZ 858 Tactical, což je civilní verze útočné pušky vzor Sa-58 výrobce Česká zbrojovka Uherský Brod. V jeho bytě policisté našli asi devět tisíc nábojů. Při svém útoku jich použil několik stovek.
Pondělní masakr si kromě mrtvých vyžádal také 15 zraněných. Je mezi nimi i český občan, který leží ve velmi vážném stavu v nemocnici v Bratislavě.
Související
Jsme mimořádně oslabení a ohrožení, říká Fico po unijním summitu
Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích
Aktuálně se děje
včera
V USA začínají mohutné protesty proti Trumpovi. Demonstruje se i v Evropě či za polárním kruhem
včera
Velrybu zaseklou na mělčině v Německu záchranáři po týdnu vysvobodili. Druhý den uvízla znovu
včera
Ulice zejí prázdnotou. Kanaďané kvůli Trumpovi masivně bojkotují americké obchody a služby
včera
Každý student se bude učit střílet. Lotyšsko kvůli Rusku zavádí povinný vojenský výcvik pro střední školy
včera
Česko zůstane bez ochrany? Trump chce členům NATO neplnícím závazky sebrat právo na aktivaci článku 5
včera
Prezident USA zvažuje přejmenování Hormuzského průlivu na Trumpův průliv
včera
Kallasová se na schůzce G7 pohádala před ostatními ministry s Rubiem
včera
Rubio se rázně pustil do Zelenského. Obvinil ho ze lži
včera
Nová varianta covidu znepokojuje odborníky. „Cikáda“ už se dostala i do Česka
včera
Dnes v noci začne platit letní čas. Ručičky se posunou o hodinu dopředu
včera
Politico: Česko je na tom ze všech států nejhůře. Na obranu dává ještě míň než Maďarsko
včera
Klíč k Hormuzskému průlivu leží na sedmi ostrovech. Pokud je americká armáda obsadí, čeká ji peklo na zemi
včera
Počasí o víkendu. Tepleji bude dnes, hrozí další sněžení
27. března 2026 21:54
Důchodů se mají dotknout změny. Jsou plánované ve dvou fázích
27. března 2026 21:01
Tři roky se čekalo. Babiš obnovuje společná vládní jednání se Slováky
27. března 2026 19:56
ČT se obává kolapsu. Lidé přijdou o StarDance, varuje Grolich
27. března 2026 19:13
Trump oznámil, kdy pojede do Číny. Návštěvu odložil kvůli válce s Íránem
27. března 2026 18:29
Tak zaúřadovalo zimní počasí. Na východě napadly desítky centimetrů sněhu
27. března 2026 17:45
Konec střídání času na obzoru. Zdechovský věří, že EU se brzy dohodne
27. března 2026 16:40
Ruská státní pokladna se tenčí. Putin vyzval oligarchy, aby podpořili obranný rozpočet země
Ruský prezident Vladimir Putin se v reakci na tenčící se zdroje státní pokladny obrátil na domácí oligarchy s výzvou, aby finančně podpořili obranný rozpočet země. Podle informací deníku Financial Times hodlá Moskva pokračovat v invazi na Ukrajinu minimálně do doby, než její síly plně ovládnou zbývající části východního Donbasu.
Zdroj: Libor Novák