Bern - Švýcarská policie nadále tápe, pokud jde o motiv útočníka, který v sobotu napadl nožem a hořlavinou cestující ve vlaku. Pachatel činu včera svým zraněním podlehl, zemřela také jedna žena.
Vyšetřovatelé trvají na tom, že s největší pravděpodobností nešlo o teroristický čin. Výslechy a domovní prohlídky zatím nepřinesly informace, jež by pozadí útoku vysvětlily, napsala dnes švýcarská média.
Švýcarský deník Blick napsal, že policie prohledala byt útočníka (27) v sousedním Lichtenštejnsku. Muž tam podle listu žil v podnájmu asi tři roky, oficiální bydliště však měl hlášeno v kantonu sousedícím s kantonem St. Gallen, kde se útok odehrál. Jeden ze sousedů podle novinářů z Blicku o mladém muži řekl, že šlo o podivína, ze kterého si lidé někdy dělali legraci.
Z Lichtenštejnska pochází i jedna ze zraněných žen. Dívka (17) z městečka Triesenberg je nyní s vážnými popáleninami v nemocnici v Curychu.
Muž zaútočil ve vlaku v sobotu odpoledne, v tu dobu byly v soupravě desítky cestujících. Pasažéry ohrožoval nožem a hořlavou tekutinou, která vzplála a hořet začal i vlak. Strojvedoucí proto soupravu zastavil v nejbližší stanici Salez, kam se sjely desítky hasičů a policistů.
Související
První kolo dalších jednání mezi USA a Íránem je u konce. Mluví se o pokroku
Vance do Švýcarska neletí. Dnešní mírové rozhovory s Íránem byly na poslední chvíli zrušeny
Švýcarsko , útok ve švýcarském vlaku (13.8.2016) , Policie Švýcarsko
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Katastrofální povodně v Nepálu mají už přes 600 mrtvých. Pohřešují se 3000 lidí
před 2 hodinami
Merz obviní Rusko z pokusu o dronový útok v Lipsku. Německo oznámí rozsáhlé sankce
před 3 hodinami
Noční úder na Kyjevskou oblast si vyžádal nejméně 27 mrtvých a stovky evakuovaných
před 5 hodinami
Čína záběry katastrofy v Nepálu cenzuruje. Ven nepustí videa ani výpovědi svědků
před 6 hodinami
Ruská armáda přichází na Ukrajině každý měsíc o 6 000 vojáků více, než kolik dokáže rekrutovat
před 7 hodinami
Katastrofa v Nepálu už má přes 600 mrtvých. Tisíce lidí se dál pohřešují
před 9 hodinami
Víkendové počasí. Největší teplo si užije jižní Morava
včera
Málem to odhalila jako první. Camilla promluvila o rakovině britského krále Karla
včera
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
včera
Lepší penzijko. Vláda schválila změny ve spoření na důchod
včera
Tři děti utrpěly zranění při nehodě na D2. Policie apeluje na řidiče
včera
Jak se ledovec promění ve smrtící vlnu z bahna a vody? Odborník vysvětlil, co se stalo v Nepálu
včera
Z Ruska přišel nečekaný návrh: Udržujme s NATO dialog, abychom zabránili neúmyslné válce
včera
Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. V jednom kraji mohou být podle meteorologů extrémní
včera
Jsou v pasti a nemohou z ní ven. Cesta šéfa CIA do Kremlu ukázala, co mají Trump a Putin společného
včera
Může Trump svévolně přejmenovat jezero? Pro své vlastní potřeby ano, jinde se nic nemění
včera
Co způsobilo tragické záplavy v Nepálu? Vyšetřovatelé mají první teorii
včera
Počty mrtvých po katastrofálních záplavách dál rostou. Čína kvůli obavám z provalení jezera zastavuje záchranné práce
včera
Norský král Harald V. zemřel
včera
Trump nařídil změnit název jezera Ontario na Americké jezero. Zvažuje přejmenování Atlantského či Tichého oceánu
Americký prezident Donald Trump podepsal v Oválné pracovně Bílého domu výkonné nařízení, kterým se název Hořejšího jezera Ontario v rámci Spojených států mění na „Lake America“, tedy Americké jezero. Tento krok přichází v době vyostřující se obchodní války mezi Washingtonem a Ottawou. Trump prohlásil, že změna názvu vstupuje v platnost okamžitě, a naznačil, že by do budoucna se svými administrativními úpravami mohl přistoupit i k přejmenování Atlantského nebo Tichého oceánu.
Zdroj: Libor Novák