Po více než deseti letech na útěku se v sobotu rakouské policii přihlásil uprchlý vězeň. Čtyřiašedesátiletý muž se skrýval před úřady na Tenerife a do vlasti se rozhodl vrátit, protože měl už života na největším z Kanárských ostrovů plné zuby, informovala agentura APA
Rakušan utekl z věznice ve Schwarzau am Steinfeld jižně od Vídně v prosinci 2008, podle rakouských médií si tehdy ale měl odpykat ještě půl roku vězení. Proč a jakým způsobem uprchl, úřady zatím nezveřejnily.
Muž původem ze spolkové země Dolní Rakousy se přihlásil v sobotu pozdě večer na policejní stanici na hlavním nádraží v Salcburku, kam dorazil i se dvěma kufry přímo z mnichovského letiště.
Policistům sdělil, že posledních více než deset let strávil na Tenerife, na stáří se chce ale vrátit do vlasti. Kanárský ostrov podle něj navíc už není tak pěkný, jak býval, a on měl života ve Španělsku již plné zuby. Muž následně putoval do vazby v Salcburku.
Policejní mluvčí agentuře APA sdělil, že v Rakousku není útěk z vězení trestným činem. Navrátilci tak nehrozí žádný dodatečný pobyt za mřížemi, odpykat si bude zřejmě muset jen trest, před kterým z vlasti prchl.
Související
Kanáry obchází strach po smrtícím útoku žraloka. Zemřela německá turistka
Žralok pokazil lidem dovolenou na Kanárech. Na pláži vypukla panika
Kanárské ostrovy , zajímavosti , uprchlí vězni , Rakousko
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
před 1 hodinou
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
před 2 hodinami
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
před 3 hodinami
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
před 4 hodinami
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
před 5 hodinami
Chceme další ročník MS ve fotbale, uspořádáme jej sami, vyzval Trump šéfa FIFA a poradil mu, jak nenaštvat ostatní
před 7 hodinami
Babiš omylem ukázal notičky na Pavla. Prezidenta má podle podkladů ignorovat
před 8 hodinami
Místo uznání je doma bijí. Čemu čelí ukrajinští vojáci po návratu z fronty?
před 9 hodinami
Rusko zaútočilo na tureckou civilní obchodní loď. Deset lidí zemřelo
před 10 hodinami
Spojené státy devátou noc v řadě bombardovaly Írán
před 12 hodinami
Počasí tento týden: Objeví se déšť, studená rána i tropy
Aktualizováno před 19 hodinami
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
včera
Darovat, nebo zlevnit. V EU začal platit zákaz likvidace neprodaného oblečení, firmy už jej nesmí vyhazovat
včera
Když Putin nechce mír dobrovolně, Kyjev si ho vynutí. Zelenskyj oznámil zahájení klíčových schůzek ke konci války
včera
Natankujte ještě dnes. Strop na pohonné hmoty končí, ceny paliv od zítřka porostou
včera
Není důvod, aby ceny ropy rostly. Hormuzským průlivem lodě normálně proplouvají, tvrdí USA
včera
Volby v USA se blíží. Trumpova podpora je na historickém minimu, Demokraté ale vyhráno nemají
včera
Nikopol. Ukrajinské město, o kterém jste nikdy neslyšeli, by mohlo obranu před drony učit celý svět
včera
Supernemocnice v Letňanech nebude. Místo toho chce Babiš opět komplexní vládní čtvrť
včera
Okamura míří na na pracovní cestu do Číny. Může jednat o zadrženém občanovi
Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) v neděli odpoledne odletěl na pracovní cestu do Číny. Před svým odletem v televizním diskusním pořadu CNN Prima News uvedl, že návštěvu předem konzultoval na koordinačních schůzkách s ministerstvem zahraničí a také s vedením českých tajných služeb kvůli vzájemné výměně informací.
Zdroj: Libor Novák