Žralok pokazil lidem dovolenou na Kanárech. Na pláži vypukla panika

Je tady doba letních dovolených a s tou každoročně přibývá svědectví o pozorování žraloků na plážích oblíbených letovisek. Drama zažili o uplynulém víkendu lidé na Kanárských ostrovech, které patří i k oblíbeným cílům českých turistů. 

Podle webu metro.co.uk byla uzavřena jedna z pláží po pozorování velkého žraloka v místních vodách. Svědci vypověděli, že se z nich vynořila mohutná hřbetní ploutev, která se navíc blížila ke břehu. Na místě vypukla panika, zejména přítomné dívky rychle spěchaly do bezpečí pláže. Nakonec se spustil alarm a plavčíci pomohli všem lidem se dostat ven z vody. 

Inkriminovaná pláž byla pro zbytek dne uzavřena. "Je důležité, aby lidé zůstali v klidu a poslouchali pokyny plavčíků a úřadů," zdůraznil zástupce místních autorit. 

Povolaní lidé rychle naskočili na vodní skútry a vyrazili na moře ve snaze najít žraloka, to se jim však nepodařilo. Žádná další pozorování obávaného mořského predátora nebyla hlášena.

Nejméně dva lidé popsali celý incident pro lokální televizní stanici. "Plavčík začal pískat do píšťalky, aby všem nařídil jít ven z vody. Podívala jsem se kolem sebe a uviděla ploutev," uvedla mladá dívka. "Viděla jsem ploutev čouhat z vody. Hned jsem se urychleně snažila dostat na pláž," dodala její kamarádka.

Související

Více souvisejících

žraloci Kanárské ostrovy Španělsko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy