U londýnského soudu dnes přiznal vinu další muž, který čelil obžalobě v souvislosti se smrtí 39 vietnamských migrantů, kteří loni přišli o život v chladírenském kontejneru během cesty z Belgie do Británie.
Osmadvacetiletý Alexandru Hanga se přiznal k napomáhání nelegální migraci, verdikt soud vynese později. Informovala o tom agentura AP.
Hanga pochází z anglického Tilbury, které leží nedaleko města Grays, kde byl loni 23. října kamion s mrtvými Vietnamci objeven. Vyšetřovatelé našli těla osmi žen a 31 mužů včetně dvou patnáctiletých chlapců, nejstarší oběti bylo 44 let.
Později se ukázalo, že všichni tito lidé pocházeli z chudších oblastí ve Vietnamu a zřejmě zaplatili pašerákům, aby je nelegální cestou dostali do Británie. Policie se domnívá, že jejich smrt způsobila kombinace horka a nedostatku kyslíku v kontejneru.
Už letos v dubnu u soudu vinu za neúmyslné zabití migrantů přiznal řidič kamionu Maurice Robinson. Kromě něj ale justice stíhá ještě řadu dalších lidí, které podezřívá z toho, že byli součástí pašeráckého gangu, který pomáhal Vietnamce do Británie dostat.
Související
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
Plány na deportaci migrantů dostávají jasné obrysy. Evropské státy pracují na zřízení prvních center
uprchlíci , Velká Británie , soudy , Mo Robinson (kauza 39 mrtvých v kamionu)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
včera
Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
včera
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
včera
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
včera
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
včera
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
včera
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
včera
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
22. května 2026 22:01
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
22. května 2026 21:07
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
22. května 2026 20:18
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
Policie uzavřela případ podzimní vraždy v Mírově na Šumpersku. Recidivista, který již v minulosti seděl za obdobný skutek, má být obžalován. V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest.
Zdroj: Jan Hrabě