Trapas v TV: Vedení ČSSD prý vyhodilo Diensbiera staršího, který už nežije

Bratislava - Veřejnoprávní slovenská televize STV si uřízla v sobotu ve své večerní zpravodajské relaci pořádnou ostudu, když si spletla ve své reportáži Jiřího Dientsbiera mladšího s jeho otcem. Faux paus se dopustila špatně použitou fotkou zemřelého politika s popiskem "ČSSD sa zbavila Jiřího Dienstbiera".

Jiří Dienstbier zemřel před dvěma lety. V doplňovacích volbách do Senátu zvítězil potom v daném obvodu jeho syn Jiří. Slovenská veřejnoprávní televize chtěla svou reportáží upozornit, že Jiří Dienstbier mladší neobhájil na sjezdu ČSSD v Ostravě post místopředsedy.

Slovenská televize věnovala sjezdu sociálních demokratů v Ostravě ve své večerní relaci celkem velký prostor. Sjezd totiž navštívil také slovenský premiér Robert Fico (SMER-SD), který české sociální demokraty nadchnul myšlenkou "výherních účtenek."

Na faux pas STV upozornil server Omédiách.com. "Odpovědné pracovníky potrestáme podle interních předpisů. Chyba nás samozřejmě velmi mrzí," řekl českém serveru Digizone šéf zpravodajství a publicistiky Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) Lukáš Diko.

Související

Více souvisejících

Slovensko Jiří Dienstbier ml. Jiří Dienstbier

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 36 minutami

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy