VIDEO: Válka na obzoru? Na Krym přilétly ruské bitevní vrtulníky

Sevastopol - Ruské vojenské helikoptéry dnes údajně narušily vzdušný prostor Ukrajiny. Na rozbouřený Krym prý z Ruska přilétlo minimálně deset bitevních vrtulníků Mi-24 Hind. S odvoláním na agenturu Interfax zprávu přináší server Independent Business Times.

Amatérské záběry zachycují desítku bitevních vrtulníků, které údajně míří z Ruska na Krym. Autentičnost záběrů nebyla oficiálně potvrzena. Přelet ruských helikoptér však hlásí krom Interfaxu i agentura Reuters.

Zdroj: YouTube

Stroj Mi-24 Hind je těžká bitevní helikoptéra. Zároveň dokáže i přepravovat vojáky.

Video bylo na server YouTube nahráno jen několik hodin poté, co neznámí proruští ozbrojenci obsadili dvě letiště na Krymu. Ruská armáda se následně od akce distancovala. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov však incident označil za "vojenskou invazi".

V západních oblastech Ruska momentálně probíhá rozsáhlé vojenské cvičení. Na rozkaz prezidenta Vladimira Putina se ho účastní na 80 bojových vrtulníků.

Proti ruským manévrům poblíž nepokoji zmítané Ukrajiny již protestovaly USA. Vyzývají všechny státy, aby se vyvarovaly kroků, které by mohly být v napjaté situaci špatně interpretovány.

Související

Saakašvili, Michail

Případ Saakašvili: Jak reagovala ukrajinská média na zatčení bývalého gruzínského prezidenta?

Kyjev - Bývalý gruzínský prezident a současný ukrajinský politik Michail Saakašvili byl zatčen na základě zprávy generálního prokurátora Ukrajiny Jurije Lucenka. Podle něj měl Saakašvili přijmout na svůj účet půl milionů dolarů od proruského oligarchy Serhije Kurčenka, který před časem utekl do Ruska. Generální prokuratura považuje přijetí peněz za vlastizradu. Jak na tuto zprávu reagovala média na Ukrajině?

Více souvisejících

Velká únorová revoluce na Ukrajině 2014 Rusko Vrtulník Mil Mi-24

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 40 minutami

před 52 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Za Merkelové bylo lépe. Většina Němců si myslí, že se život v jejich zemi zhoršil

Většina Němců se domnívá, že se situace v jejich zemi zhoršila od odchodu bývalé konzervativní kancléřky Angely Merkelové. Tento závěr vyplývá z nového průzkumu veřejného mínění, který provedl institut YouGov, uvedl server Yahoo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy