Vládce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov oznámil, že nehodlá opustit svou funkci, ani v nejbližší době neodejde na časově neomezenou dovolenou, uvedla dnes agentura Interfax. Stalo se tak poté, co v neděli dal Kreml najevo, že s Kadyrovem dál počítá.
"Samozřejmě nemám právo jen tak odejít. Lid mi svěřil vedení regionu. Je mou svatou povinností tuto důvěru naplnit. Rozhovory o dovolené nechám na jindy," napsal Kadyrov v sociální síti.
V sobotu Kadyrov v aplikaci Telegram psal, že si zaslouží od své funkce "pauzu na dobu neurčitou".. "Myslím, že nadešel čas, abych (odstoupil od moci)," prohlásil Kadyrov v přednahraném videu.
"Jsem ohledně toho skeptický. Podobné věci (Kadyrov) říkal už v minulosti," uvedl Ivan Klyszcz, odborník na Kavkaz z Institutu politických studií v Estonsku. "Taková prohlášení většinou přicházejí, když chce něco od (ruského prezidenta Vladimira) Putina, třeba jen to nejmenší vyjádření podpory," dodal Klyszcz.
V neděli Putinův mluvčí Dmitrij Peskov prohlásil, že Kreml počítá s tím, že Kadyrov zůstane v čele Čečenska, připomněl Interfax.
Pětačtyřicetiletý Kadyrov vládne v Čečensku železnou rukou už od roku 2007. Čečenský vůdce je jednou z nejmocnějších osob v Rusku a má blízké vztahy s prezidentem Putinem. Naposledy se oba muži setkali 5. srpna v Soči.
Související
Ukrajinci vytočili Kadyrova. Hrozí odvetou za útok na kasárna
Krevní msta i v 21. století stále funguje. Slova o ní by neměla překvapit
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 1 hodinou
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 1 hodinou
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 2 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 3 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 4 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 5 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
včera
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
včera
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
včera
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
včera
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
včera
Nepochopitelný útok, který ničí trhy. Babiš reaguje na izraelské údery
Ceny ropy a plynu po posledních událostech v rámci konfliktu na Blízkém východě opět letí nahoru. Nelíbí se to ani českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO), který označil izraelský útok na zařízení v Íránu za nepochopitelný.
Zdroj: Jan Hrabě