Navalného prý přesunuli do vězení se zvýšenou ostrahou

Vězněný ruský kritik Kremlu Alexej Navalnyj byl převezen do trestanecké kolonie se zvýšenou ostrahou, uvedl dnes podle agentury TASS člen komise pro dohled nad podmínkami ve věznicích. Spolupracovník opozičního vůdce dříve oznámil, že Navalného odvezli z káznice v Pokrovu na neznámé místo.

"Dorazil do IK-6, nachází se tam," řekl člen oblastní monitorovací komise (ONK) Sergej Jažan s odkazem na označení trestanecké kolonie u obce Melechovo ve Vladimirské oblasti. Zatímco původní Navalného vězení v Pokrovu leželo asi 120 kilometrů od Moskvy, vzdálenost IK-6 od ruské metropole je více než dvojnásobná.

Letos v březnu byl Navalnyj odsouzen k devítiletému trestu za podvod a pohrdání soudem. Ještě dříve mu justice vyměřila 2,5 roku vězení kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Opoziční vůdce tvrdí, že obvinění proti němu jsou vykonstruovaná a mají za cíl zmařit jeho politické ambice.

Podle TASS přesun Navalného do věznice s vyšší ostrahou souvisí s tím, že k dnešnímu dni nabyl účinnosti vyšší trest za podvod. Navalnyj, který kritizoval ruskou vojenskou kampaň na Ukrajině jako "hloupou", zde bude mít omezené právo na návštěvy a korespondenci.

Navalnyj před dvěma týdny uvedl, že byl v novém trestním řízení obviněn z vytvoření extremistické organizace a podněcování k nenávisti vůči úřadům, což jsou trestné činy, za které mu hrozí dalších až 15 let vězení.

Související

Více souvisejících

Alexej Navalnyj

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Atletika, ilustrační fotografie.

Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku

Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.

před 3 hodinami

Policie ČR

Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník

Tragické následky má nedělní nehoda na Kolínsku ve středních Čechách. Jeden člověk nepřežil havárii osobního auta, další dva lidé utrpěli zranění. Příčina události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč

Český fotbal už nemá po čtvrtku v této sezóně evropských fotbalových pohárů žádného zástupce. Osmifinále Konferenční ligy se totiž hrubě nevydařilo pražské Spartě, která vstupovala do domácí odvety s nizozemským Alkmaarem po porážce 1:2 z úvodního zápasu. Výkon svěřenců kouče Briana Priskeho byl však ještě horší než před týdnem a nikdo se tak nemohl divit tomu, že odvetný duel dospěl k jasnému výsledku 4:0 pro Alkmaar. To Olomouc se v německé Mohuči pokoušela o klubovou senzaci. První poločas statečně držela bezbrankový stav, o svém postupu do čtvrtfinále nakonec bundesligový celek rozhodl dvěma góly ve druhé půli, přičemž mu pomohlo i to, že Olomouc dohrávala o deseti.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Volby, ilustrační fotografie.

ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran

Více než třetina lidí by momentálně podpořila vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jeden z jeho nynějších koaličních partnerů by ale skončil mimo Poslaneckou sněmovnu, kam by se dostalo jen pět subjektů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Robert Mueller (exšéf FBI)

Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád

Americký prezident Donald Trump si neodpustil velmi jízlivou reakci na nejnovější smutnou zprávu. Ve věku 81 let zemřel někdejší šéf FBI a bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž se zabýval otázkou ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy se Trump stal poprvé prezidentem. 

před 14 hodinami

včera

včera

Tisíce občanek je nutné vyměnit. Přestaly splňovat dnešní požadavky

Tisíce lidí by si v následujících měsících měly zařídit novou občanku. Průkazy vydané do konce června 2000 totiž přestávají splňovat dnešní bezpečnostní požadavky. Změna se týká lidí, kteří se narodili do konce roku 1935. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy