Počet nakažených koronavirem roste exponenciálně, za týden se zvýšil o půl milionu

enerální tajemník Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus je silně znepokojený rychlým nárůstem počtů osob nakažených koronavirem a celosvětovým rozšířením infekce. Nakazili se podle něj už lidé ze 205 států a území světa.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

Agentura DPA napsala, že Ghebreyesus také informoval, že WHO shromažďuje všechny dostupné informace, aby zjistila, zda nošení roušek na veřejnosti může zabrzdit šíření koronaviru. V Česku si lidé nos a ústa musejí zakrývat, když jdou ven, od 19. března.

"Za posledních pět týdnů byl nárůst počtu nových případů téměř exponenciální a počet úmrtí se za poslední týden více než zdvojnásobil," řekl dnes šéf WHO na tiskové konferenci přenášené prostřednictvím videokonference.

Podle agentury Reuters také varoval, že za několik dnů počet potvrzených případů nákazy koronavirem dosáhne milionu a mrtvých bude celosvětově 50.000.

Nyní je na světě skoro 900.000 lidí infikovaných koronavirem, přes 45.000 osob už nemoci COVID-19 podlehlo.

Co se týče používání ochranných prostředků na obličej, tvrdila WHO doposud, že nošení roušek má smysl jen pro lidi, kteří se nakazili, a pro ty, kdo se starají o nemocné. DPA upozorňuje, že tato agentura OSN dokonce varovala, že nošení roušek může u lidí vyvolat falešný pocit bezpečí a vést k tomu, že budou zanedbávat další klíčová preventivní opatření, jako je důkladné mytí rukou. Ghebreyesus nyní opět zdůraznil, že toto je třeba dělat bez ohledu na to, zda někdo roušku nosí nebo ne.

Povinnost nosit roušku mají ode dneška v Rakousku lidé, kteří jdou do obchodu. V Česku musí mít nějakou ochranu obličeje každý, kdo se pohybuje na veřejnosti. K nošení roušek coby prevence před šířením koronaviru dnes všechny Izraelce vyzval premiér Benjamin Netanjahu.

První případ nákazy člověka novou formou koronaviru se objevil 1. prosince 2019 v čínském městě Wu-chan v centrální provincii Chu-pej, o prvním úmrtí informovala Čína 11. ledna 2020.

Ve Francii se jako v první evropské zemi objevily dva případy nákazy 24. ledna, Francie jako první evropská země ohlásila první úmrtí 15. února. V Evropě je nyní přes 491.000 nakažených a téměř 33.000 mrtvých.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v Rusku se stále šíří, počet nakažených přesáhl 400 tisíc

31.05.2020 10:43 Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Rusku překročil hranici 400.000, když v sobotu…

V Británii podlehlo koronaviru dalších 215 lidí, epidemie je však na ústupu

30.05.2020 19:35 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo na komplikace související s koronavirovou infekcí 215…

Počet nakažených v Rusku atakuje hranici 400 tisíc, denní přírůstek úmrtí…

30.05.2020 10:38 Denní přírůstek úmrtí pacientů s koronavirem se v Rusku za uplynulých 24 hodin proti předchozímu…

Padne další smlouva o kontrole zbrojení? Americký deník zmiňuje i Česko

30.05.2020 00:01 NÁZOR - Účinnost smluv o kontrole zbrojení se odvíjejí od vůle zemí, které je podepsaly, deklaruje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy