Rusko vydalo Španělsku známého kmotra organizovaného zločinu Tariela Onianiho, zvaného Taro, po kterém pátrala španělská justice prostřednictvím Interpolu. Oznámila to ruská média s odvoláním na mluvčí ministerstva vnitra.
Kmotr byl podle mluvčí Iriny Volkové ve středu dopraven na moskevské letiště Šeremeťjevo, kde si jej převzali Španělé. Madrid podezírá Onianiho gang z vydírání a krádeží uměleckých děl na území království.
Deportaci kmotra do Španělska nejprve bránila skutečnost, že Oniani se sice narodil v Gruzii, ale získal ruské občanství - a ruská ústava zakazuje vydávat ruské občany ke stíhání do ciziny. Později však kriminalisté zjistili, že občanství získal porušením zákona, úřady jej občanství zbavily a vydaly jej ke stíhání do Španělska.
Ruská redakce BBC připomněla, že Oniani přišel o ruské občanství ještě v roce 2010, kdy byl odsouzen k desetiletému trestu v ruském vězení za únos podnikatele a vydírání, Od té doby je bez státního občanství - a loni v srpnu ministerstvo vnitra označilo jeho další pobyt v Rusku za nežádoucí.
Trest si odpykával ve věznici určené pro odsouzence na doživotí. Po odpykání trestu, letos v dubnu, jej hned po odchodu z věznice zatkla policie na základě mezinárodního zatykače, vydaného na základě španělské žádosti ještě z roku 2006.
Tariel "Taro" Oniani je považován za vůdce jedné z nejvlivnějších gruzínských zločineckých skupin v Rusku. Poprvé byl do vězení odsouzen již v sedmnácti letech, mezi kmotry povýšil na konci 70. let minulého století. Některá ruská média mu přisuzují podíl na zavraždění šéfa konkurenčního gangu zvaného Japončík v roce 2009 a na pokusu o atentát na jeho spojence zvaného Děd Chasan v roce 2010. Avšak až dosud se neobjevily žádné důkazy pro tato tvrzení, připomněla BBC.
Děd Chasan, rovněž Gruzínec, byl zavražděn o tři roky později, když byl u moskevské restaurace zasažen několika kulkami, vypálenými odstřelovačem. Děd Chasan a Japončík údajně soupeřili s Onianovým gangem o lukrativní stavební zakázky na jihu Ruska.
Související
Německá policie varuje před mafií z Nizozemska. Neváhá vraždit ani novináře
Organizovaný zločin nepolevuje. Mafiáni a gangsteři využijí každé možnosti k zisku
Mafie , Rusko , Španělsko , Tariel Oniani (Taro mafián) , Věznice
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
před 1 hodinou
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
před 1 hodinou
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
před 2 hodinami
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
před 3 hodinami
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
před 4 hodinami
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
před 5 hodinami
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
před 6 hodinami
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
před 6 hodinami
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
před 7 hodinami
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
před 9 hodinami
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
Na nejvyšší hoře Afriky, tanzanském Kilimandžáru, došlo k tragické havárii vrtulníku, která si vyžádala životy všech osob na palubě. Stroj se zřítil v náročném horském terénu, přičemž záchranné týmy, které na místo dorazily krátce po nehodě, potvrdily, že nikdo z cestujících ani posádky neštěstí nepřežil.
Zdroj: Libor Novák