Šéf WHO žádá útok proti koronaviru

Pandemie vyvolaná koronavirem sílí a vedle stávajících defenzivních opatření je nezbytné přikročit k útoku. Dnes to podle agentury Reuters prohlásil šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

Onemocnění COVID-19, které koronavirus způsobuje, již bylo potvrzeno u více než 300.000 lidí, poznamenal Ghebreyesus. "Pandemie sílí," řekl. Podle Ghebreyesuse jsou stávající opatření, jako sociální odstup a setrvání doma, defenzivní. "Abychom nad koronavirem zvítězili, musíme zaútočit," prohlásil.

Ghebreyesus rovněž vyzval k upřednostnění ochrany zdravotníků, protože pokud se tak nestane a oni onemocní, tak zemře mnoho lidí, neboť se o pacienty nebude moci nikdo starat.

Koordinátor krizové pomoci z WHO Michael Ryan na dotaz ke konání letních olympijských her v Japonsku řekl, že očekává, že velmi brzy v této věci padne rozhodnutí. "Japonské vládě důvěřujeme a Mezinárodní olympijský výbor nezahájí žádné hry, pokud by to bylo nebezpečné pro sportovce a diváky," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská zpěvačka Marianne Faithfull se nakazila koronavirem

05.04.2020 08:32 Britská zpěvačka Marianne Faithfullová byla po nákaze koronavirem převezena do londýnské nemocnice.…

Sovětskými gulagy prošlo podle historiků až 18 milionů lidí

05.04.2020 06:36 Jednou z nejtragičtějších kapitol režimu sovětského diktátora Josifa Stalina, který měl na svědomí…

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může…

04.04.2020 23:47 Aktualizováno Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani…

Pandemie covid-19: Uljanovsk se může stát ruským Bergamem, píše The Moscow…

04.04.2020 21:36 Aktualizováno "Ale prosím vás! Virus? Jaký virus?" Pětatřicetiletá podnikatelka Olga odmítavě mává rukou. "Je to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy