Život srbského prezidenta Alexandara Vučiče, který byl v pátek kvůli kardiovaskulárním problémům hospitalizován, byl vážně ohrožen. Agentuře Tanjug to dnes řekl ministr zdravotnictví Zlatibor Lončar, podle něhož lékaři šéfa státu zachránili.
Vučičův sekretariát v sobotu informoval, že prezident byl v pátek vpodvečer přijat do vojenské nemocnice VMA v Bělehradě. Bez bližších podrobností úřad uvedl, že důvodem byly neupřesněné problémy s oběhovým systémem.
Vučičova poradkyně Suzana Vasiljevičová později sdělila, že zdravotní stav prezidenta je stabilní, nicméně z preventivních důvodů zůstává v nemocnici.
Lončar dnes Tanjugu řekl, že Vučić má "menší chronické problémy se srdcem". "V pátek došlo k vážnému zhoršení zdravotního stavu, a proto se rozhodl obrátit na lékaře VMA. Ihned po příjmu bylo konstatováno, že život prezidenta je ohrožen," uvedl podle agentury ministr.
V ručně psaném vzkazu, jehož snímek se objevil na instagramu, nicméně Vučić sdělil, že už v pondělí bude zpátky v zaměstnání "v plném pracovním tempu". Poděkoval přitom lékařům a zaměstnancům vojenské nemocnice za péči.
Související
Srbsko zůstane vazalem Moskvy. Odmítá zrušit bezvízový styk pro Rusy
Rozbili nám letadlo, přiznal Fico. Pak podpořil srbské ambice na členství v EU
Aleksandr Vučič (srbský prezident) , Srbsko
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Ruský bezpilotní letoun vážně poškodil jednu z budov Černobylu
před 2 hodinami
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
před 3 hodinami
Rusko je ochotno opět jednat s USA. Míč je ale na straně Američanů, tvrdí
před 5 hodinami
Válka se začíná vracet zpět do Ruska. V tamní společnosti začíná bublat nespokojenost
před 6 hodinami
Rusko, nebo Západ? Arménie v klíčových volbách rozhoduje o své budoucnosti
před 7 hodinami
Americká armáda sestřelila v Hormuzském průlivu íránské útočné drony
před 9 hodinami
Počasí příští týden tropické teploty nepřinese, hrozí ale bouřky
včera
USA nepustily do země klíčové členy íránské fotbalové reprezentace. Teherán vyzval FIFA, aby zasáhla
včera
Pentagon hluboce znepokojují špionážní aktivity Izraele v USA
včera
Americký lékař nakažený ebolou byl propuštěn z nemocnice
včera
Francie v slzách. Zemřela Bernadette Chiracová
včera
Trump: Írán na dohodu o ukončení války nepřistoupil, ale nebude mít jinou možnost
včera
Den D pro Kosovo se blíží. Voliči v neděli určí směřování země, exprezidentka důrazně varuje
včera
Oficiální statistiky eboly klesají. Pozitivní to ale není
včera
Nevycházejte ven, slyšeli obyvatelé Petrohradu. Město čelí masivnímu ukrajinskému útoku
včera
Putin se vyjádřil k nabídce Zelenského na osobní setkání
včera
Mezi EU a USA bují spor o Bosnu a Hercegovinu. Odhaluje skutečné americké motivy na Balkáně
včera
Americké síly zaútočily na íránské radarové stanice, Teherán vyslal balistické rakety
včera
Předpověď počasí pro vodáky. Poslední dny zlepšily situaci
5. června 2026 22:00
Novinky v případu nálezu části těla na Sokolovsku. Padlo obvinění z vraždy
Policie po čtvrtečním nálezu části lidského těla na Sokolovsku obvinila zadrženou osobu z vraždy. V případu hrozí až výjimečný trest, soud bude rozhodovat o vazebním stíhání podezřelého člověka.
Zdroj: Jan Hrabě