Ukrajina chystá vojenské cvičení v době, kdy ho plánuje i Rusko

Ukrajina chystá na září vojenské cvičení, na které chce pozvat i své partnery z NATO. Dnes to řekl ukrajinský ministr obrany Andrij Taran. Kyjev tak reaguje na plány Moskvy, které vojenské cvičení nazvané Kavkaz 2020 chce uspořádat v tu samou dobu. Podle Tarana se cvičení nazvané Spojené úsilí uskuteční na jihu Ukrajiny.

"Očekáváme také, že se do těchto cvičení mohou zapojit i zástupci zemí NATO," uvedl ministr.

Kyjev podle něho ukáže připravenost ukrajinské armády odpovědět na "jakékoliv snahy Ruské federace o vyostření situace nebo pokusy zahájit velké nepřátelské akce", uvedla agentura Reuters.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu podle agentury TASS už dříve oznámil, že na vojenské cvičení Kavkaz 2020 Moskva plánuje pozvat vojáky z šesti zemí.

Vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem jsou napjaté od roku 2014, kdy Rusko anektovalo ukrajinský Krym. Moskva také podporuje separatisty na východě Ukrajiny. Boje v této oblasti si za posledních šest let vyžádaly více než 13.000 lidských životů.

Související

Více souvisejících

Ukrajina Armáda Ukrajina Rusko Ruská armáda Andrij Taran Sergej Šojgu (ruský ministr obrany)

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy