Ukrajina hlásí rekordní počet úmrtí nakažených lidí

Ukrajina zaznamenala během uplynulého dne rekordních 289 úmrtí souvisejících s nákazou koronavirem, který způsobuje onemocnění covid-19. Oznámil to dnes ministr zdravotnictví Maksym Stepanov. Předchozí nejvyšší počet úmrtí kvůli nákaze za jediný den zaznamenala Ukrajina 11. prosince, kdy koronavirus zabil 285 Ukrajinců, dodala agentura Reuters.

O prudkém zhoršení situace podle listu Ukrajinska pravda svědčí také 11.833 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a hospitalizace 4887 pacientů s covidem-19.

To také představuje nový rekord, skoro o 15 procent vyšší než předchozí z 11. března, kdy muselo být hospitalizováno 4250 nakažených, uvedl Stepanov.

Na konci loňského roku, kdy na Ukrajině vrcholila druhá vlna epidemie, počet hospitalizovaných nepřekračoval 2000 za den, píše Reuters. Později však počet lidí, kteří potřebovali lékařskou péči v nemocnicích, začal růst.

Největší počet nově potvrzených případů nákazy během uplynulých 24 hodin zaznamenalo hlavní město Kyjev, Lvovská a Oděská oblast. Mezi nově nakaženými je i 609 dětí a 388 zdravotníků.

V zemi, ve které žije přibližně 42 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo skoro 1,5 milionu lidí, z nichž 28.986 nákaze podlehlo.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Ukrajina

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

před 14 hodinami

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy