Ukrajina se nehlásí k odpovědnosti za výbuchy na Krymu, řekl poradce Zelenského

Ukrajina se nehlásí k odpovědnosti za úterní výbuchy na ruské letecké základně na anektovaném Krymu. Na kanálu nezávislé ruské televize Dožď na platformě youtube to řekl poradce vedoucího ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak.

"Samozřejmě ne," odpověděl Podoljak na otázku, zda Kyjev je odpovědný za exploze na základně Saky (rusky Saki) u Novofedorivky (rusky Novofjodorovky). Nevyloučil, že za nimi mohou stát partyzánské skupiny, které podle něho nabírají na síle v regionech Ukrajiny okupovaných Ruskem. Zmínil při tom Záporožskou a Chersonskou oblast

Exploze si podle místních úřadů vyžádaly jednoho mrtvého z řad civilistů a devět zraněných, včetně dvou dětí. Ruská média v úterý neoficiálně informovala, že jejich příčinou bylo porušení požárních bezpečnostních pravidel.

Ruská agentura TASS uvedla, že na základně jsou vojenská letadla a vrtulníky, včetně strojů vojenského námořnictva, a nachází se zde také výcvikové středisko pilotů námořnictva.

Související

Mychajlo Podoljak, poradce z kanceláře ukrajinského prezidenta

Čím útočí Rusové na Ukrajinu? Rakety jsou z KLDR, tvrdí Kyjev. Nemůžeme to potvrdit, říká armáda

Mychajlo Podoljak, poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře, dnes na sociální síti potvrdil, že Rusko použilo rakety dodané ze Severní Koreje proti Ukrajině. Toto tvrzení koresponduje s prohlášením Bílého domu. Ukrajinské letectvo ale dopoledne podle serveru Ukrajinska pravda uvedlo, že zatím nedokáže potvrdit prohlášení Spojených států, že Rusko při nedávných útocích proti Ukrajině použilo balistické rakety a odpalovací zařízení dodané Severní Koreou. 

Více souvisejících

Mychajlo Podoljak válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii. Zima byla bohatá na srážky

Letošní únor byl nejteplejším únorem na českém území od roku 1961, potvrdil v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Odchylka průměrné měsíční teploty byla zároveň rekordně vysoká. Uplynulý měsíc byl také srážkově bohatý. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy