WHO ke koronaviru: Hotovost používejte, umyjte si však ruce

Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla na pravou míru zprávy některých britských médií, podle kterých se nový typ koronaviru přenáší při manipulaci s penězi.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

"Neřekli jsme, že bankovky a mince přenášejí koronavirus," citoval list Market Watch mluvčí organizace Fadelu Chaibovou, která upřesnila, že je však po kontaktu s hotovostí dobré umýt si ruce.

"WHO netvrdila, že by bankovky přenášely onemocnění COVID-19, ani jsme v souvislosti s tím nevydali žádná varování či vyjádření," uvedla Chaibová.

"Dostal se k nám dotaz, zda bankovky mohou COVID-19 přenášet, a odpověděli jsme, že by si lidé měli mýt ruce poté, co si nimi manipulují. Obzvlášť pokud pak pracují s potravinami nebo jedí," dodala mluvčí. Podle ní se jedná o "dobrý hygienický návyk".

zdroj: YouTube

"Víme, že peníze často mění majitele a mohou zachytit různé druhy bakterií a virů a podobně," citoval na začátku března mluvčí deník The Daily Telegraph. "Doporučujeme, aby si lidé myli ruce po manipulaci s bankovkami a nedotýkali se obličeje." Mluvčí následně dodala, že "pokud to lze, není špatný nápad platit bezkontaktně".

WHO vydala seznam základních opatření proti šíření nákazy. Na prvních místech uvádí hlavně pravidelné mytí rukou, nedotýkat se očí, nosu či úst a dodržování nejméně metrového rozestupu na veřejných místech. Dodržování vzdálenosti jednoho metru mezi lidmi zavedla například Itálie, nařízení platí například v barech a restauracích.

WHO vyvrací mýty, které se ohledně COVID-19 šíří. Virus například neničí studené počasí a sníh nebo pokud si lidé dají horkou vanu. Chorobu také nepřenáší zboží vyrobené v zasažených oblastech.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko má přes 4700 nakažených koronavirem, 43 mrtvých. První oběť hlásí…

04.04.2020 13:25 Počet nakažených koronavirem v Rusku za posledních 24 hodin stoupl o 582. Celkem tak země eviduje…

Nástupce Corbyna zvolen. Novým šéfem britských labouristů je Keir Starmer

04.04.2020 12:43 Novým lídrem britských labouristů byl zvolen Keir Starmer. Nástupce Jeremyho Corbyna v pozici šéfa…

Pomáhal porazit Hitlera. Sovětský tank T-34 se vrací

04.04.2020 09:45 Tento týden bylo v ulicích Moskvy spatřeno několik tanků T-34 z druhé světové války. Jednalo se o…

RBK: V ruské pomoci USA byly i věci firmy pod americkými sankcemi

04.04.2020 05:01 Mezi zdravotnickým materiálem poslaným Ruskem Spojeným státům na pomoc v boji proti koronaviru byly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy