Harry a Meghan nedostali pozvánku na svatbu, kam půjde celá královská rodina

Ve Velké Británii se pomalu připravuje další pompézní aristokratická svatba za účasti členů královské rodiny. Princ Harry a jeho žena Meghan budou na veselce zřejmě chybět, informují ostrovní média. 

V červnu příštího roku se chystá oženit třicetiletý vévoda z Westminsteru Hugh Grosvenor, který má velmi blízké vazby na královskou rodinu. Jeho kmotrem je současný britský král Karel III., on sám je zase kmotrem panovníkových vnoučat George a Archieho, což je prvorozený potomek Harryho a Meghan.

Navzdory tomu chybí hvězdný pár žijící v USA na seznamu svatebních hostů, uvedl nedělník Sunday Times. Naopak na něm nechybí nynější panovník či jeho starší syn William s manželkou Catherine. 

Svatba se má uskutečnit 7. června v katedrále v Chesteru v severozápadní Anglii. Oficiálně se samozřejmě neví, kdo všechno obdržel pozvánku. "Nejsme v pozici, abychom komentovali seznam hostů," řekl mluvčí Grosvenora magazínu People

Napjaté vztahy mezi Harrym s Meghan a královskou rodinou jsou častým předmětem článků v britských bulvárních médiích. Naposledy tomu tak bylo u příležitosti listopadových 75. narozenin Karla III., tedy Harryho otce. 

Princ sice do Velké Británie nedorazil, protože podle svého mluvčího ani neobdržel pozvánku na oslavu, panovníkovi ale zavolal, aby mu popřál k narozeninám. Povídání to prý bylo přátelské, Karel III. dostal k uchu i Harryho manželku Meghan. Dokonce se začalo spekulovat o náznaku možného zlepšení vztahů.

Související

Harry a Meghan v novém dokumentu z produkce Netflix.

Harry a Meghan mají nový web. Spustili ho v tichosti

Zájem o dění kolem prince Harryho neuvadá ani v tomto týdnu. Po předchozí návštěvě Velké Británii kvůli rakovině krále Karla III. a dohodě o mimosoudním vyrovnání s vydavatelstvím MGN zaujala zahraniční média nová internetová stránka, kterou mladší syn britského panovníka spustil se svou ženou Meghan. 

Více souvisejících

Princ Harry Meghan Markleová královská rodina (gbr) Král Charles III. (Karel III.) Princ William

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

před 2 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

před 5 hodinami

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy