Hašek splnil slib a navštívil Ukrajinu, aby podpořil sportovce

Legendární český hokejový brankář Dominik Hašek zavítal na Ukrajinu, které dlouhodobě vyjadřuje podporu ve válce s Ruskem. Konkrétně přijel do Charkova, což je město výrazně poznamenané boji. Olympionik na místě podpořil zdejší sportovce. 

Hašek avizoval návštěvu válkou zmítané země minulý týden v reakci na reportáž České televize. "Vyřídím si propadlý pas a přijedu podpořit. Ukrajinský hokej v žádném případě nezanikne! Zatímco mnozí tátové těchto kluků bojují ve válce za svou zemi, ruští hokejisté v NHL vesele dělají reklamu na ruskou válku a zločiny. NHL musí Ukrajině zaplatit miliardy dolarů," napsal ve čtvrtek na twitteru.

Podle informací anglickojazyčného serveru Gwara zavítal olympijský vítěz z Nagana do Charkova, kde navštívil místní sportovní zařízení a podpořil zdejší sportovce, kteří navzdory válečné situaci nadále trénují a závodí.  

Ukrajinská hokejová federace zároveň zveřejnila video s Haškem na facebooku. Internacionál na něm vzkázal, že do Charkova přijel s velkým potěšením, aby podpořil Ukrajinu, její sport a především mládež a děti. "Chci, aby mohly znovu hrát hokej a chodit do školy," prohlásil. 

Související

Dominik Hašek

Dominik Hašek zvažuje vstup do politiky. Chce Čechy na OH bez dresů, pokud se zúčastní i Rusko

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek si myslí, že by v případě účasti Rusů na olympijských hrách měli čeští sportovci závodit bez národních dresů a hymny, jen sami za sebe. Řekl to v rozhovoru na Rádiu Impuls. Olympijský vítěz z Nagana dlouhodobě veřejně vystupuje proti účasti ruských sportovců na mezinárodní scéně. Kritizuje kvůli tomu mimo jiné Mezinárodní olympijský výbor (MOV), hokejovou NHL i tenisové organizace ATP a WTA, které působení sportovců z Ruska a Běloruska umožňují.

Více souvisejících

Dominik Hašek Ukrajina hokej

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy