Legendární český hokejový brankář Dominik Hašek zavítal na Ukrajinu, které dlouhodobě vyjadřuje podporu ve válce s Ruskem. Konkrétně přijel do Charkova, což je město výrazně poznamenané boji. Olympionik na místě podpořil zdejší sportovce.
Hašek avizoval návštěvu válkou zmítané země minulý týden v reakci na reportáž České televize. "Vyřídím si propadlý pas a přijedu podpořit. Ukrajinský hokej v žádném případě nezanikne! Zatímco mnozí tátové těchto kluků bojují ve válce za svou zemi, ruští hokejisté v NHL vesele dělají reklamu na ruskou válku a zločiny. NHL musí Ukrajině zaplatit miliardy dolarů," napsal ve čtvrtek na twitteru.
Podle informací anglickojazyčného serveru Gwara zavítal olympijský vítěz z Nagana do Charkova, kde navštívil místní sportovní zařízení a podpořil zdejší sportovce, kteří navzdory válečné situaci nadále trénují a závodí.
Ukrajinská hokejová federace zároveň zveřejnila video s Haškem na facebooku. Internacionál na něm vzkázal, že do Charkova přijel s velkým potěšením, aby podpořil Ukrajinu, její sport a především mládež a děti. "Chci, aby mohly znovu hrát hokej a chodit do školy," prohlásil.
Související
Medveděv poslal hrozbu Haškovi. Brankář může získat ochranu, Lipavský označil exprezidenta za primitiva
Medveděv vyhrožuje smrtí Dominiku Haškovi. Rakušan mu nabízí ochranku
Dominik Hašek , Ukrajina , hokej
Aktuálně se děje
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
21. července 2026 13:22
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
Na pláži v chorvatské Bašce na ostrově Krk došlo v ranních hodinách k vážnému zranění ženy, kterou během silné bouřky zasáhl blesk v momentě, kdy nesla slunečník.
Zdroj: Libor Novák