Horníci zranění při neštěstí ve slovenském dole jsou při vědomí. Někteří mají popáleniny

Horníci, kteří byli zraněni při nehodě na dole Nováky a jsou hospitalizováni v Nemocnici s poliklinikou Prievidza, jsou při vědomí. Ředitel nemocnice Peter Glatz to řekl agentuře TASR.

Lékaři na Oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny se podle serveru starají i o jednoho pacienta, který utrpěl popáleniny druhého stupně. "Jeho stav je stabilní, je při vědomí. Není nutná umělá plicní ventilace," uvedl Glatz.

Při výbuchu metanu bylo ve středu zraněno 9 lidí, z toho několik vážně. Dva horníci, kteří utrpěli popáleniny prvního stupně, jsou hospitalizováni na JIP. "Na JIP jsou dva pacienti. Jeden je stabilní, zdravotníci nadále sledují jeho stav a laboratorní parametry. Druhý z horníků je astmatik, vdechoval výpary. Prověřují také jeho stav," dodal Glatz.

Lékaři zatím nikoho ze zraněných do domácí péče nepropustí. Podle Glatze jim byla doporučena psychologická pomoc.

V dole Nováky se ve středu večer pravděpodobně vznítil metan. Devět lidí utrpělo na místě popáleniny nebo se nadechlo výparů. Čtveřice těžce zraněných byla transportována záchranářskými vrtulníky v kritickém stavu do nemocnice.

Související

Více souvisejících

Slovensko doly nemocnice

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii. Zima byla bohatá na srážky

Letošní únor byl nejteplejším únorem na českém území od roku 1961, potvrdil v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Odchylka průměrné měsíční teploty byla zároveň rekordně vysoká. Uplynulý měsíc byl také srážkově bohatý. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy