doly

Ilustrační fotografie.

Zával v dole ve Španělsku má tři oběti

Na severovýchodě Španělska zahynuli dnes ráno tři lidé v dole na těžbu potaše (uhličitanu draselného), informují o tom místní média. Neštěstí se stalo u obce Súria, která leží asi 70 kilometrů od Barcelony. Příčina neštěstí se vyšetřuje.
OKD

Při čtvrtečním otřesu v dole na Karvinsku se zranilo 16 lidí

Při otřesu v černouhelném Dole ČSM-Jih společnosti OKD ve Stonavě na Karvinsku, při němž ve čtvrtek zemřel jeden horník, utrpělo zranění celkem 16 lidí. Většina zraněných byla ještě ve čtvrtek propuštěna do domácí péče, šlo o lehčí zranění. ČTK to dnes řekla mluvčí OKD Naďa Chattová. Záchranáři ve čtvrtek zraněné rozváželi do několika nemocnic v Karviné, Havířově i Ostravě, a tak se počty zraněných upřesňovaly až dnes.
Ilustrační fotografie.

Kvůli výbuchu v dole na Karvinsku, kde v roce 2018 zemřelo 13 horníků, policie nikoho neobvinila

Policie nikoho neobvinila kvůli výbuchu v dole ČSM na Karvinsku v roce 2018, při kterém zemřelo 13 horníků. Neštěstí způsobil přírodní jev. Policie případ odložila. Šlo o výron metanu, mírný otřes a následné tři výbuchy v těsném sledu za sebou, vyplývá z výsledků práce mezinárodního vyšetřovacího týmu, který vznikl v lednu 2019. Novinářům to dnes řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.
Ilustrační fotografie.

Počet obětí po výbuchu v uhelném dole v Turecku stoupl na 41

Páteční exploze v uhelném dole na severu Turecka si vyžádala 41 obětí, dalších 11 osob je zraněných v nemocnici, oznámil dnes z místa neštěstí turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Uvedl také, že záchranné práce už skončily, poslední horník, po němž se dnes ještě pátralo, byl nalezen rovněž mrtvý. Informovala o tom agentura Anadolu.
Ilustrační fotografie.

V uhelném dole v Rusku došlo asi k největšímu úniku metanu v historii

Přibližně 90 tun metanu za hodinu unikalo v lednu z uhelného dolu Raspadskaja na ruské Sibiři. Podle dnešní zprávy listu The Guardian to vyplývá z dat monitorovací společnosti GHGSat, která sídlí v Kanadě a využívá ke sledování komerční satelity. Podle deníku se mohlo jednat o největší únik metanu na světě.
Důl, ilustrační foto

V polském dole pokračuje po sobotním otřesu pátrání po pohřešovaných hornících

Druhým dnem v černouhelném dole Zofiówka na jihu Polska pokračuje pátrání po hornících, kteří po sobotním otřesu spojeném s prudkým únikem metanu zůstali v podzemí. Záchranná operace postupuje pomalu, ztěžuje ji vysoká koncentrace metanu, uvedla dnes zpravodajská televize TVN 24 s odvoláním vlastníka dolu, kterým je Jastrzembska Spólka Wenglowa (JSW).
Ilustrační foto

Polsko zasáhlo tento týden druhé důlní neštěstí. Zahynuli čtyři horníci

Neštěstí v polském černouhelném dole Zofiówka si vyžádalo životy nejméně čtyř horníků. Dalších šest se stále pohřešuje. Informují o tom dnes polská média s odvoláním na vlastníka dolu, společnost Jastrzembska Spólka Wenglowa (JSW). Záchranná akce po už druhém důlním neštěstí v Polsku v tomto týdnu pokračuje.

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy