Izraelská armáda v neděli potvrdila, že zabila tři Palestince v táboře Džanín na okupovaném Západním břehu. Stalo se tak den po teroristickém útoku v Tel Avivu, který nepřežil příslušník bezpečnostní hlídky.
Armáda podle CNN sdělila, že zničila teroristickou buňku fungující uvnitř tábora. V prohlášení uvedla, že během úspěšné operace zabila jejího vůdce a další dva členy. Ve voze následně vojáci objevili útočnou pušku M16.
Razie přišla den po teroristickém útoku v Tel Avivu, který podle bezpečnostních složek spáchal člen skupiny Islámský džihád. Podle serveru Times of Israel si dvoučlenná hlídka všimla podezřelého muže na rohu ulic, kde se nachází oblíbené restaurace a bary. Jakmile oba příslušníci sesedli z motocyklů, útočník vytáhl zbraň a začal střílet, přičemž jednoho z mužů zasáhl. Druhý člen hlídky palbu opětoval a pachatele zneškodnil.
Dvaačtyřicetiletý trojnásobný otec Chen Amir byl s průstřelem hlavy převezen do nemocnice, kde jej lékaři prohlásili za mrtvého. Do stejného zařízení byl dopraven i útočník, také on svým zraněním podlehl.
Times of Israel připomněly, že k sobotnímu útoku došlo v době zvýšeného napětí v regionu. Od začátku roku zemřelo 26 lidí při palestinských teroristických útocích, zároveň bylo zabito 164 Palestinců ze Západního břehu, přičemž v některých případech šlo o civilisty.
3. července 2026 15:48
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
Související
OSN: Izrael pokračuje v páchání genocidy v Pásmu Gazy
Příměří dlouho nevydrželo. Izrael opět útočí v Libanonu
Aktuálně se děje
včera
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
včera
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
včera
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
včera
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
včera
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
včera
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
včera
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
včera
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
včera
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
včera
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
včera
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
včera
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
včera
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
3. července 2026 21:58
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
3. července 2026 21:00
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
3. července 2026 20:12
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
3. července 2026 19:27
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
3. července 2026 18:41
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
3. července 2026 17:55
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
3. července 2026 17:19
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
V rámci druhého hracího dne úvodního kola vyřazovací fáze právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbale došlo k dalším překvapivým výsledkům. Postarali se o to favorizovaní Němci a Nizozemci. Zatímco Německo ve svém šestnáctifinále nestačilo na Paraguay poté, co nezvládlo penaltový rozstřel, Nizozemsko taktéž na penalty nepřešlo přes Maroko. Brazílie naopak žádné překvapení nepřipustila, i když první poločas s Japonskem se nevyvíjel zrovna podle jejích představ. Díky výrazně zlepšenému výkonu ve druhé půli ale favorizovaní Jihoameričané otočili skóre z 0:1 na 2:1.
Zdroj: David Holub