Kanada vyplatila Ukrajině půjčku financovanou prodejem speciální emise dluhopisů

Kanada dnes prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu (MMF) vyplatila Ukrajině půjčku v hodnotě 500 milionů kanadských dolarů (přes osm miliard Kč). Peníze na její poskytnutí získala prodejem speciální emise dluhopisů, jejichž nákupem mohli Kanaďané vyjádřit podporu Ukrajině. Informovala o tom kanadská vláda. Peníze mají Ukrajině pomoci zachovat během zimy základní služby pro obyvatele.

Kanadská vláda pětileté dluhopisy k financování půjčky pro Ukrajinu vydala koncem listopadu. Jejich kupci půjčili své peníze kanadské vládě, která se zavázala ve stanovených termínech vyplácet úroky a po pěti letech splatit jistinu.

Nejlevnější dluhopisy v této emisi stály 100 kanadských dolarů. Jednotlivci nakoupili dluhopisy v hodnotě téměř 50 milionů dolarů, zbytek peněz do dluhopisů vložili různí institucionální investoři z Kanady i ze zahraničí.

"Statečný ukrajinský lid pokračuje v hrdinném odporu proti nezákonné a barbarské invazi ruského prezidenta Vladimira Putina a demokratické země musejí stát na straně Ukrajiny, která brání svou suverenitu a demokracii. A to znamená zajistit ukrajinské vládě potřebné zdroje k zachování nezbytných služeb pro Ukrajince během této zimy," uvedla kanadská vicepremiérka a ministryně financí Chrystia Freelandová.

Kanada již podle vlády letos poskytla Ukrajině půjčky v hodnotě 2,45 miliardy kanadských dolarů. Navíc se zavázala poskytnout Ukrajině vojenskou, humanitární a další pomoc v hodnotě přes 2,5 miliardy kanadských dolarů.

Související

Více souvisejících

Kanada Ukrajina

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Bob Newhart

Zemřel legendární americký komik Bob Newhart

Z USA přišla další velmi smutná zpráva. Ve věku 94 let zemřel legendární americký stand-up komik a herec Bob Newhart. Informoval o tom magazín People. Newhart zemřel ve čtvrtek 18. července ve svém domě v Los Angeles po sérii krátkých nemocí.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Počasí o víkendu: Meteorologové slibují tropický závěr týdne

Jak probíhající týden začal, tak také o víkendu vyvrcholí. Meteorologové předpokládají, že v neděli dosáhnou nejvyšší teploty opět tropických hodnot. Teploměr ukáže až 33 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy