Kreativní pašerák chtěl doručit statisíce cigaret do Maďarska. Připravené měl drony s ukrajinskou vlajkou

Ukrajinští pohraničníci museli řešit nepříjemnou situaci s pašerákem. Rozhodl se za pomoci dronů doručit přes tři tisíce krabiček cigaret do Maďarska. Resort vnitra podotknul, že případný incident s bezpilotním letounem označeným ukrajinskou vlajkou by mohl mít vážné následky.

Ukrajinské ministerstvo vnitra dnes na Telegramu sdílelo několik fotografií z nočního zásahu pohraniční stráže. Strážcům zákona se podařilo odhalit pašeráka, který plánoval za pomoci dronů propašovat cigarety do ciziny. „Naše pohraniční stráž připomíná, že kouření škodí zdraví a nelegální převoz cigaret přes hranice je navíc spojen s trestní odpovědností,“ napsalo ministerstvo.

Dopadli ho během přípravy na let. Na místě zadržení pohraničníci našli čtyři bezpilotní letouny, tři ovládací panely, dva notebooky, 26 náhradních baterií, dvacet náhradních šroubů a auto, ve kterém své vybavení převážel. Jeho kontraband obsahoval celkem 3360 krabiček cigaret ve 21 balících. 

Po prověření notebooků bylo zjištěno, že obsahovaly leteckou trasu do Maďarska. „Na některých letadlech byly obrázky ukrajinské vlajky a státního znaku a lze si jen představit následky incidentu s dronem s ukrajinskými symboly v Maďarsku,“ upozornil resort.

Související

Mohajer-10

Írán představil nový dron. Uletí 2000 kilometrů s 300kilogramovou bombou

Íránci představili nový bezpilotní letoun. Údajně je schopen zůstat ve vzduchu až čtyřiadvacet hodin a bez problému doletí až do Izraele. Děje se tak ve stínu vážně poškozených vztahů mezi Teheránem a západními zeměmi. Islámská republika totiž drony Rusům nejen prodává, ale nechává je i vyrábět. 

Více souvisejících

Drony cigarety Maďarsko

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 37 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Americké námořnictvo (U.S. Navy SEALs)

Američané se proti Číně musí dobře připravit. Případný brutální a drahý konflikt má změnit nová koncepce

Pokud někdy dojde k ozbrojenému konfliktu mezi americkou a čínskou armádou, Washington bude mít strategickou nevýhodu. Armáda Spojených států sice má ohromně silné letectvo a loďstvo, jenže vzdálenost, na kterých musí v Tichém oceánu fungovat, jsou obrovské. Mezi San Diegem na západním pobřežím USA a základnou Iwakuni na japonském území leží bezmála deset tisíc kilometrů zdánlivě nekonečné vodní plochy. Pomoct má nové koncepce, která ale čelí kruté realitě – válka mezi Čínou a USA by skončila brutálním krveprolitím, paralyzujícím obě armády. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Ázerbájdžánská armáda

Ázerbájdžán v Karabachu údajně ovládl desítky pozic. Úřady přistoupily na příměří

Ázerbájdžán tvrdí, že jeho ozbrojené síly převzaly v Náhorním Karabachu kontrolu nad desítkami vojenských pozic, které měli dříve v rukou tamní arménští separatisté. Operaci ale ukončí, až separatisté složí zbraně, řekl prezident Ilham Alijev v telefonátu s americkým ministrem zahraničí Antonym Blinkenem. Úřady Náhorního Karabachu následně přistoupily na příměří.

včera

včera

včera

traktor

Spor o ukrajinské plodiny sílí. Bulharsko zakazuje dovoz semen, Polsko hrozí dalším embargem

Spor o dovoz zemědělských plodin z Ukrajiny se vyostřuje. Zatímco Kyjev podá žalobu proti Polsku, Maďarsku a Slovensku za jejich rozhodnutí odmítnout ukončení zákazu dovozu ukrajinských zemědělských produktů, jak informoval server EuroZprávy.cz, bulharská vláda schválila dočasné zastavení dovozu slunečnicových semen. Polsko následně varovalo, že může zákaz dovozu ukrajinského obilí rozšířit na další ukrajinské zemědělské produkty.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ministerstvo obrany

Dánsko a Nizozemsko budou financovat české dodávky zbraní na Ukrajinu

Česká republika se dohodla s Dánskem a Nizozemskem, že za jejich finanční podporu bude dodávat české zbraně Ukrajině. Tuto dohodu dnes podepsal náměstek české ministryně obrany Daniel Blažkovec na okraji jednání tzv. kontaktní skupiny pro Ukrajinu, které se konalo na americké letecké základně Ramstein v Německu, společně se zástupci Dánska a Nizozemska.

včera

včera

V ruském Soči hoří sklad s palivem, zřejmě po útoku dronu

V černomořském ruském letovisku Soči hoří nedaleko letiště. Podle agentury APA to uvedla ruská tisková agentura RIA Novosti ve středu ráno.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy