Kuba až dnes oslavila Svátek práce. Dorazil Diaz-Canel i mladší z bratrů Castrových

Kuba v pátek 5. května oslavila Svátek práce, který se běžně slaví první den téhož měsíce. Ano, slyšíte dobře, oslavy proběhly s několikadenním zpožděním až dnes. Odklad zapříčinil nedostatek pohonných hmot v karibské ostrovní zemi. 

Na odložené oslavy upozornil s odkazem na AFP server France24. Kuba aktuálně bojuje s největší ekonomickou krizí za tři desetiletí, která je způsobena pandemií, válkou na Ukrajině i americkými sankcemi. Země se potýká s vysokou inflací a častými nedostatky jídla, léků a pohonných hmot. 

Proto byly střídmější i prvomájové oslavy, na které běžně svážejí autobusy do Havany tisíce lidí z celé země. Tentokrát byli požádáni místní, aby přišli po svých. Dějištěm byla namísto hlavního náměstí pobřežní promenáda. Dorazil také prezident Miguel Diaz-Canel se svou ženou, po jeho boku se objevil Raúl Castro, někdejší hlava státu a mladší bratr Fidela. 

Související

Více souvisejících

Kuba Miguel Diaz-Canel Raúl Castro

Aktuálně se děje

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

Navalnyj zemřel přirozenou smrtí, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky Budanov

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj zemřel ve vězení na Sibiři přirozenou smrtí, tvrdí šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Nejen pozůstalí, ale i mnozí státníci obviňují ze smrti Navalného ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy