Útoků medvědů na lidi na sousedním Slovensku nadále přibývá. Na prvního máje došlo k napadení houbaře v okrese Banská Bystrica. Muž dokázal prchnout do bezpečí, po ošetření byl propuštěn do domácího léčení.
O útoku informovala obec Selce pri Banskej Bystrici na facebookovém profilu. "Milí spoluobčané, upozorňujeme, že v oblasti Dubín dnes, tedy ve středu 1.5.2024, pokousala medvědice našeho občana. Prosím Vás, abyste si dávali pozor a vyhnuli se lokalitě Dubín a Čachova," uvedli její zástupci.
Slovenská média informují, že napadený muž byl právě na houbách, když na něj zaútočila medvědice. Podle televize JOJ utrpěl pan Miroslav zranění na hlavě a na rukou. Navzdory tomu dokázal prchnout ke skokanským můstkům, kde ho uviděl kamarád.
"Byl zakrvácený, šokovaný, tak jsem ho vzal k nám. Umyl jsem mu rány a zavolal záchranku," popsal Ján Mesik. Hospitalizace napadeného muže nebyla nutná.
Během dubna došlo na Slovensku nejméně k jedenácti útokům medvěda na člověka. Incidenty si vyžádaly jedenáct zraněných osob. Ochranáři vyzvali turisty, aby na územích, kde se šelmy vyskytují, byli opatrní.
Bratislava aktuálně plánuje další kroky ohledně této problematiky. Ficova vláda již schválila návrh ústavního zákona, který má řešit zvýšený výskyt medvědů v blízkosti lidských obydlí. Zákon má stanovit podmínky, při jejichž splnění bude možné přistoupit k odstřelu problémového jedince.
Související
Na školním výletě v Kanadě zaútočil medvěd. Zranění školáci a učitelé bojují o život
Medvědi na neobvyklých místech v Česku. Svědectví už prověřuje policie
Aktuálně se děje
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
3. prosince 2025 21:58
Na Štědrý den půjde nakoupit i letos. Jeden z řetězců ale bude pokračovat v tradici
3. prosince 2025 21:07
Bývalý princ Andrew je bez dvou dalších poct. Ztrácí status rytíře
3. prosince 2025 19:54
Metro zastavila vážná nehoda. Mladá žena spadla pod soupravu
Vážný incident se v úterý stal na lince A pražského metra. Ve stanici Hradčanská spadla pod soupravu mladá žena, která utrpěla vážná zranění. Zřejmě šlo o pokus o sebevraždu. Událost ovlivnila provoz na zmíněné lince.
Zdroj: Jan Hrabě