Na letiště, kde mělo stát letadlo Taylor Swift, pronikli aktivisté

Britští klimatičtí aktivisté ze skupiny Just Stop Oil (JSO) ve čtvrtek pronikli do areálu letiště Stansted na severovýchod od Londýna, kde mělo být zaparkováno luxusní letadlo americké zpěvačky Taylor Swift. Aktivisté postříkali oranžovou barvou dvě soukromá letadla uvedl server The Guardian.

Dvě aktivistky ve věku 22 a 28 let časně ráno rozřízly kovový plot letiště a barvou, kterou si přinesly v hasicích přístrojích, postříkaly letadla. Tímto činem chtěla skupina upozornit na svůj požadavek, aby budoucí britská vláda vzešlá z červencových voleb slíbila postupné ukončení používání fosilních paliv do roku 2030.

Policie z hrabství Essex oznámila, že obě ženy byly zadrženy pro podezření z poškozování cizího majetku a zasahování do infrastruktury.

Taylor Swift byla kritizována za časté používání soukromých letadel. V roce 2022 byla na vrcholu seznamu celebrit, které produkovaly nejvíce emisí CO2 kvůli soukromým letům, jak uvedla britská marketingová firma Yard.

Podle tohoto seznamu její letadlo v roce 2022 absolvovalo 170 letů a vyprodukovalo celkem 8293 tun CO2, což je 1185krát více než průměrný člověk.

Letiště Stansted uvedlo, že letadlo Taylor Swift nebylo v době incidentu na letišti přítomné, jak informoval deník Daily Mail.

Související

Více souvisejících

Taylor Swiftová

Aktuálně se děje

před 14 minutami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 10 hodinami

Tragická dopravní nehoda u Otrokovic: Mladý muž nepřežil čelní střet s kamionem

Ani uplynulý prázdninový víkend se neobešel bez nehod. Tragickou havárii vyšetřují od soboty policisté na Zlínsku. Mladý muž nepřežil čelní střet s kamionem u Otrokovic. Silnice musela být kvůli nehodě na nějaký čas uzavřena. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy