Německo chystá společné vojenské cvičení s Poláky a Američany

Německý ministr obrany Boris Pistorius potvrdil úvahy o společném cvičení vojáků z Německa, Polska a Spojených států. Manévry by se konaly na polském území, uvedl Pistorius v neděli v televizi ARD. Cvičení v zemi sousedící s Ukrajinou by podle něho vyslalo signál jak partnerům v Severoatlantické alianci, tak také ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Pistorius podotkl, že pro země na východním křídle NATO je důležité vidět, že Spojené státy a Německo dostojí svým závazkům vůči alianci. Ruskému prezidentovi Putinovi by společné německo-polsko-americké cvičení podle něho ukázalo, že "NATO už dávno není tak slabé, jak se domníval".

Aliance je nyní mnohem jednotnější než před ruskou invazí na Ukrajinu, upozornil německý ministr. Další podrobnosti o zamýšleném cvičení však Pistorius nezveřejnil.

Ukrajinská agentura Unian připomíná, že Spojené státy letos plánují výrazně posílit východní křídlo NATO a do zemí sousedících s Ukrajinou poslat těžkou vojenskou techniku a vozidla. V lednu to byly stovky tanků Abrams nebo bojových vozidel Bradley.

Související

Více souvisejících

Německo Polsko USA (Spojené státy americké) Německá armáda armáda Polsko Americká armáda (U.S. ARMY)

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 8 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy