Neštěstí v Mexiku: nejméně devět mrtvých a 50 zraněných po zřícení střechy kostela v Tamaulipas + VIDEO

Nejméně devět lidí zemřelo při nedělní mši v severomexickém státě Tamaulipas, když se zřítila střecha kostela., informuje BBC.

Střecha kostela Santa Cruz v Ciudad Madero se zřítila během mše, kterou navštívilo asi 100 lidí. Z toho 50 osob bylo převezeno do nemocnice, přičemž někteří zranění jsou pravděpodobně děti. Záchranné práce na místě incidentu stále probíhají.

Právě se přehrává: Kostel se zhroutil během obřadu křtu v Ciudad Madero, Mexiko

Kostel se zhroutil během obřadu křtu v Ciudad Madero, Mexiko Video: GFS News

Fotografie na sociálních sítích zachycují zřícenou budovu kostela, kde se lidé zoufale pokoušeli nalézt ty, kteří byli uvězněni pod sutinami. Někteří lidé dorazili s lopatami a krumpáči, aby pomohli odstranit trosky. Později na místě dorazily také záchranné týmy.

"Bezpečnostní složky a složky civilní ochrany se již situací zabývají... aby koordinovaly záchranné plány," uvedl guvernér Tamaulipas Americo Villarreal na platformě X, dříve známé jako Twitter.

"Zažíváme velmi těžké chvíle... střecha kostela se zřítila během slavení eucharistie," uvedl biskup Armando na sociálních sítích. "V tuto chvíli probíhají nezbytné práce k vytažení lidí, kteří jsou stále pod rachotem," řekl.

V prohlášení vlády se uvádí, že k incidentu došlo brzy odpoledne. Místní obyvatelé požadovali na sociálních sítích nástroje na pomoc při záchranném úsilí.

Ciudad Madero má přibližně 200 000 obyvatel a leží na pobřeží Mexického zálivu.

Související

Více souvisejících

Mexiko neštěstí

Aktuálně se děje

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

včera

České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz

České florbalistky živily až do poslední chvíle šance na postup do finále a boj o tu nejcennější medaili na letošním světovém šampionátu v Singapuru. Nakonec si z něj odvezly jiný cenný kov, a to bronz, když v neděli uspěly v boji o třetí místo se Švýcarkami, nad kterými vyhrály 5:4.

Zdroj: David Holub

Další zprávy