Slovenská policie ústy svého prezidenta Štefana Hamrana odmítla vyjádření některých politiků o možné manipulaci kauzy, která se týká bývalého policejního šéfa Tibora Gašpara. Hamran v pondělí uvedl, že trestní stíhání je důvodné a případ se bude nadále vyšetřovat.
Hamran se dnes ohradil proti absurdním tvrzením některých politiků, že je policie ze zahraničí ovlivňována přes prezidentku Zuzanu Čaputovou a premiéra Ľudovíta Ódora. Politické strany vyzval, aby policii nezatahovaly do předvolební kampaně. Zároveň připomněl, že i obvinění mohou předkládat důkazy ve svůj prospěch, které musí být zadokumentovány.
Policejní prezident konstatoval, že na Slovensku se 12 roků budoval systém "našich lidí" a někteří stále předpokládají, že jsou ovlivňována vyšetřování. Za důkaz, že v kauze nedochází k manipulacím, označuje fakt, že specializovaný trestní soud konstatoval, že trestní stíhání je opodstatněné.
"Policie má dnes ruce rozvázané," prohlásil Hamran podle agentury TASR. Poukázal na některá soudní rozhodnutí a zdůraznil, že vyšetřovatel se i v nynější kauze drží standardních postupů.
Policie zadržela někdejšího policejního prezidenta Tibora Gašpara v pátek, následně jej obvinila pro podezření z korupce. Gašpar je momentálně stíhán na svobodě.
Související
Česká policie odmítla trestně stíhat souhlas s útokem na Fica. Smer to komentuje a policie reaguje
Na Slovensku byl zadržen bývalý policejní prezident Gašpar. Fico ho má na kandidátce
Aktuálně se děje
včera
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Policie objasnila pomníček. V případu vraždy z roku 2010 pomohly vzorky DNA
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
včera
Ukrajinské sankce opět zafungovaly. Dvě ruské rafinérie schytaly úder
včera
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
včera
Tropické počasí stále sužuje jižní Moravu. Meteorologové avizují další vedra
včera
Policie vyšetřuje násilný čin na Valašsku. Zadržela podezřelého
včera
Írán hlásí zásadní pokrok. S Ománem se dohodl na režimu v Hormuzském průlivu
včera
Policie našla tělo pohřešovaného při pátrání na jezeře Most
včera
Turek poprvé reagoval na zahájení trestního řízení. Nadále věří ve svou nevinu
včera
Moravský teplotní rekord se měnil potřetí za tři dny. Ve Strážnici bylo 41 stupňů
5. srpna 2026 21:12
Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal
5. srpna 2026 19:55
Ukrajinská armáda provedla čtyřicetidenní dronovou kampaň s cílem přinutit Kreml k mírovým jednáním
5. srpna 2026 18:31
Na německém letišti našli dron s výbušninou. Policie nasadila robota
5. srpna 2026 17:17
Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory
Rozsáhlý noční útok ruských bezpilotních letounů a balistických střel si v ukrajinském hlavním městě a jeho okolí vyžádal sedmnáct lidských životů. Další oběti na životech a desítky zraněných hlásí také regiony Charkiv a Doněck, přičemž celková bilance dosavadních střetů vzrostla na nejméně dvacet jedna mrtvých.
Zdroj: Libor Novák