Princ Harry u soudu odpovídal na dotazy, tisk obvinil z "průmyslového" hackování

Princ Harry, který už přes dva roky není pracujícím členem britské královské rodiny, druhým dnem vypovídá u londýnského soudu ve sporu s vydavatelem deníku Daily Mirror. Mladší syn krále Karla III. ve středu odpovídal na dotazy. 

Harry byl mimo jiné dotázán, zdali by byl zklamaný, kdyby soud rozhodl v jeho neprospěch. Podle Sky News odpověděl, že by cítil nespravedlnost. "Věřím, že hackování telefonů probíhalo v průmyslovém měřítku alespoň ve třech denících. Není o tom pochyb," pokračoval syn nedávno korunovaného panovníka. 

"Kdyby padlo rozhodnutí proti mě a dalším lidem, zvlášť když Mirror Group přiznala hackování, cítil bych nespravedlnost," podotkl vévoda ze Sussexu. "Nikdo nechce být hackován," dodal v odpovědi na jednu z otázek. 

BBC píše, že většinu středečního slyšení odpovídal princ na otázky o konkrétních článcích, o nichž tvrdí, že informace k nim byly získány nelegálně. Jde například o texty o jeho vztahu s expřítelkyní Chelsy Davyovou mezi lety 2004 až 2010. 

Harry se domnívá, že zhruba 140 článků mezi lety 1996 až 2010 obsahovalo informace získané nelegálními metodami. Třiatřicet z nich slouží jako důkazní materiál u soudu. Spor s vydavatelem společně s ním vedou další tři známé osobnosti. Harry je prvním členem královské rodiny po 132 letech, který vypovídá u soudu. 

Související

Více souvisejících

Princ Harry soudy Velká Británie Noviny / tisk

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Falešná naděje Ukrajiny? Vytoužené F-16 poměr sil nutně změnit nemusí, mohou být i přítěží

Už čtyři země ohlásily záměr věnovat Ukrajině dlouho požadované stíhací letouny F-16. Ačkoli schválení dodávek ze strany USA ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky označil za "průlomovou dohodu", američtí představitelé se podle Reuters domnívají, že F-16 poskytnou Ukrajině jen "malou pomoc" v její protiofenzívě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy