Princezna Kate upravila více fotek. Agentura ukázala na starší snímek s Alžbětou II.

Světové agentury odhalily další upravenou fotku z dílny princezny Kate. Jde o starší snímek, na němž je ještě i zesnulá královna Alžběta II., která zemřela předloni. Agentury před několika dny stáhly z distribuce fotografii samotné princezny, jejíž zdravotní stav po lednové operaci je předmětem mnoha spekulací. 

Konkrétně to byla agentura Getty Images, která vyhodnotila, že fotografie královny Alžběty II. s pravnoučaty a prapravnoučaty, byla digitálně upravena. Kensingtonský palác ji zveřejnil loni. Podle analýzy americké stanice CNN došlo k úpravám na celkem 19 místech. 

Nedávno se na instagramovém profilu prince a princezny z Walesu objevila fotografie princezny Kate s dětmi, kterou údajně pořídil princ William. Čtyři velké světové agentury, kromě Getty Images šlo o AFP, Reuters a AP, následně stáhly snímek z distribuce kvůli nejasnostem ohledně možných digitálních úprav fotografie. Manželka následníka trůnu je posléze přiznala.

"Jako mnoho amatérských fotografů někdy experimentuji s úpravami. Chci se omluvit za jakékoliv rozpaky, které vzbudila rodinná fotografie, kterou jsme včera zveřejnili," uvedla princezna, která se podepsala jen velkým písmenem C, v pondělí na sociální síti X. 

"Vyfotíte fotku, oříznete ji, můžete ji trochu zaostřit a pošlete ji," popsal Arthur Edwards, fotograf královské rodiny pro deník The Sun, pro BBC, jak funguje poskytování fotografií agenturám. "Pokud má někdo na snímku červené oči, nemůžete je odstranit. Prostě to necháte, jak to je," dodal. 

BBC zároveň provedla analýzu tzv. metadat, která ukazují, že snímek byl vyfocen digitálním fotoaparátem s čočkou značky Canon. Následně byl dvakrát uložen editačním softwarem Adobe Photoshop na počítači Mac od společnosti Apple. První verze vznikla 8. března večer, druhá o den později dopoledne. 

Související

Princezna Kate v březnu oznámila, že má rakovinu.

Nemocná princezna Kate má podporu. Z královské rodiny je nejoblíbenější

Nejoblíbenějším členem britské královské rodiny je momentálně princezna Kate, která v březnu oznámila, že bojuje s rakovinou. Manželka následníka trůnu nově předstihla i svého manžela, prince Williama. Pozitivní vztah k princezně z Walesu mají tři čtvrtiny Britů, ukázal průzkum společnosti YouGov. 

Více souvisejících

Kate Middleton Královna Alžběta II. Velká Británie královská rodina (gbr)

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy