Ruská justice definitivně odstranila prezidentovi Vladimiru Putinovi z cesty jednoho soupeře pro březnové volby hlavy státu. Opoziční politik Boris Nadeždin ve středu uvedl, že Nejvyšší soud zamítl jeho odvolání proti rozhodnutí volební komise, která ho odmítla zaregistrovat jako kandidáta.
"Nejvyšší soud Ruské federace zamítl moje odvolání proti zamítnutí registrace," uvedl Nadeždin na sociální síti s tím, že chystá další právní kroky.
Nadeždin na začátku měsíce oznámil, že ústřední volební komise odmítla registrovat jeho kandidaturu na post ruského prezidenta. "Shromáždili jsme přes 200 000 podpisů po celém Rusku. Byly získány čestně a transparentně," sdělil tehdy opoziční politik a avizoval, že se odvolá.
I přesto, že jeho tým předložil komisi 105 000 tzv. ideálních podpisů, tedy podpisů pečlivě vybraných s cílem minimalizovat počet zpochybněných podpisů, pracovní skupina identifikovala některé z nich jako sporné.
Prezidentské volby v Rusku se uskuteční od 15. do 17. března 2024. Úřadující prezident Vladimir Putin je favoritem a usiluje o pátý prezidentský mandát. Nadeždin byl jediným potenciálním kandidátem, který veřejně odsoudil válku na Ukrajině.
Související
Rusko odmítlo registrovat do prezidentských voleb odpůrce války Nadeždina
Nadeždin má problémy s podpisy. Kolují spekulace, proč je ÚVK odmítla
Boris Nadeždin , Rusko , Vladimír Putin
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
před 2 hodinami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 3 hodinami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 4 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 5 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 6 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 8 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 9 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 10 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
Zima sice začíná úřadovat, ale na brusle by lidé měli chodit především na hokejové stadiony. Nikoliv na přehradu, jak to udělala žena, která ve Špindlerově Mlýně vyrazila na zamrzlou vodní plochu dokonce s kočárkem.
Zdroj: Jan Hrabě