Řecko nabídne evakuovaným turistům dovolenou zdarma, uvedl Mitsotakis

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis ve středu během televizního rozhovoru řekl, že lidé, jejichž dovolenou na ostrově Rhodos zkrátily červencové požáry, dostanou možnost zdarma vyrazit na týdenní pobyt na jaře nebo na podzim. 

Mitsotakis to řekl v rozhovoru pro pořad Good Morning Britain televize ITV, informoval web Greek City Times. Ohledně požárů zdůraznil, že žádný z turistů nepřišel o život ani neutrpěl zranění. Evakuováno bylo celkem 20 tisíc osob, nechyběli mezi nimi také čeští občané. 

"Chápeme, že to návštěvníkům způsobilo nepříjemnosti. Ostrov je zpátky v normálu, proto řecká vláda ve spolupráci s místními úřady nabízí všem, jejichž dovolená byla zkrácena kvůli požárům, týden dovolené na Rhodosu zdarma na jaře nebo na podzim, aby se mohli vrátit a užít si jeho krásnou přírodu," řekl premiér. 

Mitsotakis připomněl, že intenzita lesních požárů se v posledních letech kvůli klimatické krizi zvýšila. "Ano, měli jsme zničující požár na Rhodosu, ale zasáhl méně než 15 % ostrova. Už neevidujeme žádné aktivní požáry a předpověď počasí na dalších 15 dní vypadá relativně neškodně," dodal. 

EuroZprávy.cz informovaly, že červencové požáry v Řecku pohltily na 50 tisíc hektarů lesního porostu. Kromě Rhodosu byla situace nejhorší také na ostrově Korfu. Ministr pro klimatickou krizi a ochranu obyvatelstva Vassilis Kikilias uvedl, že za celý měsíc bylo zaznamenáno 1470 požárů. Deset z nich bylo velkých. 

Související

Více souvisejících

Řecko cestování Turisté Kyriakos Mitsotakis

Aktuálně se děje

před 45 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Roboti kradou lidem práci? Podle ředitele Amazonu naprostý nesmysl

Mýtus o tom, že roboti a jiné technologie berou lidem práci, podle ředitele globální robotiky, mechatroniky a udržitelného balení společnosti Amazon Stefana La Rovera, neodpovídá realitě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy