V noci na dnešek došlo k sérii ruských útoků na Ukrajinu, které si vyžádaly nejméně dvě oběti na životech a několik zraněných. Podle agentur AFP a Reuters výbuchy hlásily z měst Kyjev, Charkov a Dnipro, byla aktivována protivzdušná obrana. V důsledku těchto událostí byl vyhlášen protiletecký poplach po celé zemi, který trval přes hodinu.
V Kyjevě došlo kolem 3 hodiny místního času (2:00 SELČ) k výrazným výbuchům. Jeden z útočných prostředků způsobil rozsáhlé poškození ve výškové panelové budově mezi 16. a 18. patrem, která následně začala hořet. Podle informací od šéfa kyjevské vojenské správy, Serhije Popka, citované agenturou Ukrinform, při tomto útoku zahynuly dvě osoby a dalších osm utrpělo zranění. Z šesti zraněných byli dva ošetřeni přímo na místě, zatímco další dva museli být převezeni do nemocnice. Celkem utrpělo škody na svých vozech přibližně 40 automobilů parkujících pod touto budovou.
Podle úřadů v Kyjevě a jeho okolí bylo údajně zničeno více než 20 ruských útočných prostředků díky protivzdušné obraně. Současně bylo potvrzených několik zraněných v Dnipru, ačkoli přesný počet zraněných zatím nebyl stanoven. Místní činitelé informovali, že útok způsobil úplné zničení několika obytných budov.
V Charkově podle místních úřadů, jedna z raket zasáhla plynové potrubí, což vyvolalo požár.
Související
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
válka na Ukrajině , Ruská armáda , Kyjev , Charkov, Ukrajina , Dnipro, Ukrajina
Aktuálně se děje
včera
Plzeň prodloužila neporazitelnost. Sparta si zajistila pohár i na jaře, Olomouc vybouchla
Aktualizováno včera
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
včera
V neděli startuje nový jízdní řád. České dráhy nabídnou ještě více komfortních vlaků
včera
Kupka tepe Babiše, který nechce dát Ukrajincům už ani korunu
včera
Kmoníček má nahradit Pojara. Babiš oslovil i dalšího člověka
včera
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
včera
Přes deset událostí. Na západě Čech se zase otřásá země
včera
Turek je stále kandidátem na ministra, tvrdí Motoristé
včera
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
včera
Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce
včera
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
včera
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
včera
Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů
včera
Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék
včera
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
včera
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
včera
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
včera
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
12. prosince 2025 21:28
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Evropská unie se v pátek rozhodla trvale zmrazit ruská aktiva v Evropě, aby zajistila, že miliardy eur nebudou moci být zablokovány Moskvě vládami Maďarska a Slovenska. Aktiva budou zablokována, dokud Rusko neukončí svou válku na Ukrajině a neuhradí těžké škody, které za téměř čtyři roky způsobilo.
Zdroj: Libor Novák